PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

"Solidarność" w Lidlu kończy działalność. Sieć bez związków zawodowych

Autor: Gazeta Wyborcza 6 sierpnia 2015 09:12

"Solidarność" w Lidlu kończy działalność. Sieć bez związków zawodowych Wyrejestrowano Komisję Zakładową NSZZ "Solidarność" w Lidl Polska; fot. shutterstock

W środę przewodniczący zarządu komisarycznego Eugeniusz Karasiński ze śląsko-dąbrowskiej "S" złożył komplet dokumentów wymaganych do wyrejestrowania Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Lidl Polska w urzędzie skarbowym w Katowicach. Tym samym Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przestała istnieć - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Karasiński został komisarzem, gdy Justynę Chrapowicz, założycielkę i szefową związku, zwolniono dyscyplinarnie z pracy. Zanim podjął decyzję o rozwiązaniu związku, usiłował jeszcze dwukrotnie zwołać walne zebranie delegatów i powołać zarząd. W marcu i kwietniu na zebraniach nie pojawił się nikt. Jego zdaniem, pracownicy bali się, że zostaną zwolnieni z pracy. Nikt w firmie nie chciał przyznać się do tego, że jest związkowcem - czytamy w "Wyborczej".

Co na to Lidl? Sieć zarzeka się, że jest otwarta na prowadzenie dialogu ze stroną pracowniczą, w tym również z organizacją związkową, "pomimo iż zrzesza ona nielicznych spośród 14 tys. pracowników firmy".

Czytaj więcej w "Gazecie Wyborczej".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • handlowiec 2015-08-07 14:20:07

    Unikajcie pracy w Lidlu i w sieciach handlowych w Polsce.

    Zmarnujecie sobie życie i rodzinie.

    Będziecie u takiego pracodawcy zerem choć może się wam wydawać że macie funkcje i forsę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane