Solidarność z Praktiker Polska przeprowadzi demonstrację

Autor: tysol.pl 22 maja 2017 09:15

Solidarność z Praktiker Polska przeprowadzi demonstrację

W poniedziałek 22 maja Solidarność z Praktiker Polska przeprowadzi demonstrację przed siedzibą spółki w Dąbrowie Górniczej. Pracownicy Praktikera nie otrzymali wynagrodzeń za kwiecień. Nie dostali też wypowiedzeń ani świadectw pracy, co pozwoliłoby im szukać nowego zatrudnienia - informuje tysol.pl

- W takiej sytuacji jest ponad 500 pracowników. Zarobki w handlu są niskie. My nie mamy oszczędności. Dla naszych rodzin miesiąc bez wypłaty to nie problem, ale prawdziwy dramat – mówi Mariusz Włodarczyk, przewodniczący  Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Praktiker Polska.
- Niewypłacanie pracownikom należnych wynagrodzeń jest łamaniem prawa. W takiej sytuacji interwencja nie tylko ze strony NSZZ Solidarność, ale przede wszystkim organów państwa powinna być jak najszybsza i zdecydowana – dodaje Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

9 maja Solidarność z Praktikera zaapelowała o interwencje w sprawie pracowników spółki do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Czytaj więcej na tysol.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zoli 2017-05-22 15:06:21

  A CO ZE ŚOEDKAMI Z ZUS?"Wg definicji Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych ( FGŚP ) jest instytucją gwarancyjną która ma chronić wszelkie roszczenia pracownicze, w przypadku kiedy dany pracodawca staje się niewypłacalny. Jest to państwowy fundusz celowy który posiada osobowość prawną. Obecnie jego dysponentem jest Minister Pracy i Polityki Społecznej.

 • Matka przez Kostrzewe bez 2017-05-22 10:30:22

  Tak zarzadzil zarzadca pan Maksymilian Kostrzewa ze wyplat nie bedzie.Nikt inny za to nie odpowiada.Kobiety na macierzynskiem rowniez ten pan tak urzadzil i zostaly bez dochodu Dziekujemy bardzo temu panu

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,97

 • Min

  2,25

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8293

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane