PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Solidarność zaczyna zbierać podpisy pod projektem zakazu handlu w niedziele

Autor: IAR 26 czerwca 2016 18:56

Solidarność ma oficjalnie zbierać podpisy pod projektem ustawy przewidującej zakaz handlu w niedzielę. Jak podkreśla przewodniczący "Solidarności" i szef Rady Dialogu Społecznego Piotr Duda, nie chodzi o całkowity zakaz, ale o jego ograniczenie.

- To ważne, by niedziela była dla rodziny, by można było wspólnie spędzić czas, pójść do kina czy teatru - dodaje Piotr Duda.

Nowe przepisy miałyby być wzorowane na podobnych obowiązujących w innych krajach. Czynne więc będą mogły być instytucje użyteczności publicznej, jak apteki, stacje benzynowe, restauracje czy kawiarnie.

Czynne mogłyby być też małe piekarnie, ale nie dłużej niż do 13.00, a także małe sklepiki, w których za ladą staje wyłącznie właściciel, kwiaciarnie czy dworcowe kioski.
Po zebraniu od obywateli nie mniej niż 100 tysięcy podpisów projekt ma zostać przekazany do Sejmu.

Obywatelski projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę był już raz w Sejmie, ale w 2014 roku odrzuciła go koalicja PO-PSL. Zarówno przewodniczący Solidarności Piotr Duda jak i Alfred Bujara wyrażają nadzieję, że obecny parlament projektu nie odrzuci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marcin z Rzeszowa 2016-06-27 13:57:43

  Błędem jest wprowadzanie zakazu. To takie czasy jak za króla. jestem ZA ale wprowadzeniem do kodeksu pracy ograniczenia dla pracowników na umowę o pracę że mogą pracować 1 niedzielę na miesiąc.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,99

 • Śr

  6,92

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane