PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Solidarność zapowiada strajki w sieciach we wrześniu

Autor: Gazeta Wyborcza 31 sierpnia 2010 18:22

Pracownicy marketów planują kolejne protesty na wrzesień. Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" zgłasza też potrzebę zwiększenia kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w dużych sieciach handlowych - informuje Gazeta Wyborcza.

- Mamy najwięcej w Unii Europejskiej umów na czas określony. - mówi Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność". - W miejsce zwalnianych osób przyjmują pracowników leasingowych z agencji pracy tymczasowej lub bezpośrednio od producentów. Oni zgadzają się pracować nawet za 5 zł za godzinę.

Zarobki pracowników dużych sieci handlowych są niskie, wahają się od 800 do 1200 zł netto. Żądania podwyżek wysuwane przez związkowców nie spotykają się ze zrozumieniem ze strony pracodawców. Proponują im jedynie 1,5-3 %, co de facto równa się stopie inflacji. 

 "Solidarność" planuje na koniec września duże protesty. Na pewno wezmą w nich udział pracownicy Reala, Makro, Biedronki i Carrefoura. Możliwe, że przyłączy się również Jysk, Praktiker i Kaufland. Drugiego września Rada, w skład której wchodzą przewodniczący związków zawodowych w dużych sieciach handlowych, podejmie decyzję, co do terminu i ostatecznego kształtu protestów. Wtedy poinformujemy o ich szczegółowym przebiegu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane