Solidarność: Zarząd Tesco głuchy na nasze postulaty

Autor: dlahandlu.pl 23 października 2017 10:00

Solidarność: Zarząd Tesco głuchy na nasze postulaty Fot. Solidarność Tesco Polska

17 października br. w Pradze pod siedzibą zarządu Tesco na Europę Środkową, odbył się protest pracowników Tesco Polska. - Nasz protest był spowodowany brakiem porozumienia pomiędzy NSZZ "Solidarność" - przedstawicielami pracowników a zarządem Tesco w Europie Centralnej, zarówno ws. podwyżek wynagradzania w 2017 r., jak i nierównych standartów zatrudnienia w Tesco. Nie ma i nie będzie zgody NSZZ "Solidarność" na politykę kadrową prowadzącą do pracy ponad siły oraz wyzysku pracowników w Polsce. Żądamy godziwego wynagradzania za ciężką pracę oraz równych standartów zatrudnienia w Europie Środkowej tzn. na poziomie firmy-matki w Anglii - argumentują związkowcy.

Podczas protestu związkowcy złożyli na ręce przedstawiciela zarządu Tesco w Pradze, petycję skierowaną do Matta Simistera. Jej treść prezentujemy poniżej:

"Pracownicy Tesco Polska wzywają Zarząd Tesco Europa Środkowa do zaangażowania się i doprowadzenia do rozwiązania konfliktu, jaki ma miejsce od kilkunastu miesięcy w Tesco Polska. Już 24 listopada 2016 r. NSZZ "Solidarność" wystąpiła z postulatami dotyczącymi podwyżek wynagrodzeń pracowników. Pracodawca nie tylko nie podjął dialogu ze związkiem zawodowym, ale nawet nie udzielił odpowiedzi na przedstawione przez nas propozycje. W efekcie od 1 lutego 2017 r. trwa spór zbiorowy w Tesco Polska, który mimo mediacji nie przyniósł porozumienia. W związku z powyższym NSZZ "Solidarność" jest zmuszona rozpocząć przygotowania do akcji strajkowej w sklepach w Polsce. Dbając jednak o markę naszej firmy i o wspólne dobro po raz kolejny apelujemy o podjęcie rozmów i włączenie się w rozmowy Zarządu Tesco Europa Środkowa.
W imieniu pracowników Tesco Polska domagamy zaakceptowania najważniejszych naszych postulatów płacowych:

1) podwyżki od 1 lipca br. pensji dla pracowników podstawowych wszystkich grup płacowych w wysokości 350 zł brutto;
2) podwyżki od 1 lipca br. pensji dla kierowników sklepów, stoisk oraz zastępców kierowników w wysokości 200 zł brutto;
3) wprowadzenia dodatku do wynagrodzenia dla pracowników, których wynagrodzenie jest niższe niż 3.000 zł z tytułu każdej zmiany zakresu czynności i/lub zmiany nazwy stanowiska dla pracowników, w tym każdej zmiany, która wystąpiła w okresie od 1 stycznia 2014 r. w wysokości 10%.

Po raz kolejny zwracamy również uwagę na konieczność zmian w polityce kadrowej w firmie, która doprowadziła do znaczącego zmniejszenia liczby pracowników działów handlowych w Polsce, co stanowi nie tylko olbrzymie obciążenie dla pracujących w nich osób, ale przede wszystkim spowodowało drastyczny i zauważalny spadek jakości obsługi naszych klientów. To tylko część z naszych postulatów, na które Zarząd Tesco Polska pozostaje głuchy od kilkunastu miesięcy. W trosce o firmę i o nas, pracowników, jesteśmy jednak zdeterminowani do dalszej walki. Gromadząc się dziś przed siedzibą Tesco Europa Środkowa w Pradze po raz kolejny apelujemy o podjęcie z nami rozmów i spełnienie naszych postulatów. W przeciwnym razie jesteśmy zdecydowani na przeprowadzenie strajku w Tesco Polska".

W proteście udział wzięło około 100 osób, obecna była także delegacja Związku Zawodowego KDFSZ z Węgier z Przewodniczącym Bubenko Csaba.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8520

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane