Solidarność zbada, czy pracownicy handlu są gotowi na protest

Autor: wyborcza.biz 28 lutego 2015 17:26

NSZZ "Solidarność" przygotowuje sondaż, który pokaże, czy handel jest gotów zorganizować protest w obronie własnych interesów - informuje serwis wyborcza.biz.

NSZZ "Solidarność" nie ma wątpliwości: w sklepach jest gorzej, niż było, pensje są podłe, a praca na stanowisku kasjerki czy kasjera oznacza często życie w nędzy. Alfred Bujara, szef handlowej sekcji NSZZ "Solidarność" przypomina, że w handlu według GUS pracuje milion osób. Zwraca przy tym uwagę, że oficjalna statystyka nie uwzględnia ok. 300 tys. osób, które pracują na rzecz handlu na umowach śmieciowych, zatrudnianych przez agencje pracy tymczasowej.

Zdaniem Bujary tacy pracownicy na  umowach zlecenia dostają 5,60 zł za godzinę pracy. W skrajnych przypadkach nawet 3,60 zł. W ocenie szefa handlowej sekcji NSZZ "Solidarność" jest to wyzysk. I to głównie kobiet, bo ponad 70 proc. pracowników handlu to kobiety.

Rozmówca Gazety Wyborczej twierdzi, że politycy nie chcą im pomóc. Pracownicy na początku października złożyli petycję w tej sprawie do marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. Nie odpowiedział. Obecnie pracownicy domagają się, by związki podjęły jakieś działania. Bujara zapewnia, że tak się stanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • klik 2015-03-03 14:20:11

    Brawo Alfred,czas powalczyć o pracowników handlu.Wyzysk w tej sferze, przez obcy kapitał przekroczył stantdarty afrykańskie.Problem w tym ,że górnikom,rolnikom Rząd dołoży,a kto upomni się o zatrudnionych w handlu?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane