PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

SP: Nie bojkotujmy Tesco - stwórzmy równe warunki konkurencyjności dla polskich firm handlowych

Autor: SP 13 stycznia 2014 14:12

Solidarna Polska uważa, że bojkot brytyjskiej sieci handlowej nie jest najwłaściwszą formą sprzeciwu wobec uderzających w Polaków słów Davida Camerona, temat ten dotyka jednak bardzo ważnego, a marginalizowanego tematu, jakim jest funkcjonowanie dużych sieci handlowych na terenie Polski - czytamy na stronie partii.

- Niewątpliwie działanie dużych zagranicznych sieci handlowych sprzyja upadaniu, likwidacji lub przebranżawianiu małych i średnich przedsiębiorców (...). Niebagatelnym problemem jest jednak przede wszystkim brak należytych przychodów do Skarbu Państwa z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, którego według różnych źródeł wielkie zagraniczne sieci handlowe nie płacą w ogóle lub w bardzo małym zakresie, a w niektórych przypadkach w skali rocznej otrzymują zwrot CIT. Łączne przychody kilku największych na naszym rynku zagranicznych sieci handlowych przekraczają każdego roku 50 mld zł. Szacunki dotyczące płaconego przez nie podatku dochodowego od osób prawnych mówią o ledwie kilkuset milionach złotych rocznie. Przez niezwykle rozbudowaną i pełną luk ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych największe zagraniczne sieci handlowe funkcjonujące na terenie Polski omijają polski system podatkowy, przez co Skarb Państwa może tracić corocznie setki milionów złotych. Rząd polski zdaje się przy tym nie czynić nic w kierunku uatrakcyjnienia możliwości płacenia przez podmioty zagraniczne podatku dochodowego od osób prawnych na terenie Polski poprzez chociażby obniżenie jego wysokości - podaje partia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Michał 2014-01-14 21:46:13

  Może w końcu ktoś się zacznie interesować polskim handlem bo na razie jest samowolka duże sieci podatków nie płacą i się śmieją z Polaków. Przykładem jest biedronka która oficjalnie mówi że najlepsze interesy robi w Polsce bo w Portugalii ze względu na uregulowania prawne już nie może.

 • Marta 2014-01-14 14:54:19

  Mam swój rozum i nikt nie będzie mnie do niczego nawoływał.O tym czy kupię coś w danej sieci czy nie decyduje cena a ostatnio nierzetelność pracownika Tesco spowodowała ,że nie mam ochoty tam nigdy wracać. Otóż co mmnie spotkało. Stoję w kolejce za śledziami na wagę w kieleckim Tesco. Była promocja ,wiec postanowilaam kupic całe wiaderko 4 kg. Wcześniej ekspedientka ważyła śledzie do woreczka foliowego po 1kg czy 2 kg . Pani nie dolewała wody do woreczka. Kiedy ja poprosilam o całe wiaderko,pani powiedziała ,że muszę zapłacic za 5kg czyli za wodę w wiaderku także. Pytalam dlaczego? Ona - bo tak sprzedajemy. Wzięłam to wiaderko i zamiast do kasy podeszłam do działu reklamacji z zapytaniem dlaczego mam płacic za wodę, skoro ekspedientka ważąc mniej śledzi nie dolewała wody. Pani z działu reklamacji zadzwoniła na stoisko i po rozmowie przekresliła 5kg, napisała 4kg. I za tyle w końcu zapłaciłam.Ile w ten sposób nabrano ludzi? Drodzy kupujący nie dajcie się oszukiwać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,60

 • Śr

  0,30

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane