PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Spada sprzedaż Carrefoura w Europie

www.portalspozywczy.pl 17 października 2014 09:48

Spada sprzedaż Carrefoura w Europie

Carrefour osiągnął dobre wyniki sprzedaży za III kwartał, które były zgodne z oczekiwaniami analityków. Zostały one wzmocnione przez wzrost w Brazylii, który zrównoważył gorsze wyniki w Europie.

Sprzedaży ogółem spadła zaledwie o 0,1 proc. i osiągnęła 21,08 mld euro, ale wzrosła o 2,8 proc. na bazie organicznej.

Sprzedaż we Francji wzrosła o 0,2 proc. do 10,04 mld euro. Sprzedaż LfL we Francji w trzecim kwartale spadła o 0,2 proc., z czego segment supermarketów zanotował spadek LfL o 1,2 proc., a segment hipermarketów spadek LfL o 0,7 proc.

Jak podał Carrefour, wyniki we Francji zostały dotknięte przez intensywne opady deszczu w lipcu i sierpniu oraz deflacji cen dla produktów świeżych (głównie owoców i warzyw).

Sprzedaż w pozostałych krajach Europy spadła o 1,6 proc. na bazie organicznej (LFL - 1,3 proc.), ponownie z powodu słabej pogody i sezonowego spadku cen warzyw i owoców. Sprzedaż spadła w Hiszpanii (-1,2 proc. LfL) i we Włoszech (-4,8 proc. LfL), ale wzrosła w Belgii (1,3 proc. LfL).

W Azji, sprzedaż spadła o 3,3 proc. (LFL -6,6 proc.), pomimo ekspansji.

Siła Carrefour w ostatnich latach pochodzi z działalności w Ameryce Łacińskiej. Sprzedaż w Brazylii skoczyła o 12,8 proc. (+ 7,7 proc. LFL), ze wzrostem we wszystkich formatach. Sprzedaż w Argentynie wzrosła o 34,6 proc. (+ 30,5 proc. LFL).

Priorytety operacyjne firmy na 2014 rok to poprawa oferty, postrzegania cenowego i doświadczenia zakupowego na wszystkich rynkach, wzmocnienie rozwoju multikanałowego, wdrożenie projektów strukturalnych, takich jak łańcuch dostaw i IT we Francji, poprawa atrakcyjności stron internetowych, przyśpieszenie remodelingu sklepów i ogłoszenie multformatowej ekspansji.


Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,89

  • Min

    0,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane