PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Spadek portugalskich inwestycji w Polsce

Autor: WPHiI Portugalia 30 maja 2016 09:42

Według danych Banku Portugalii, wartość portugalskich inwestycji w Polsce na koniec marca 2016 roku wyniosła 1279 mln euro, co stanowi spadek o 9,7% (138 mln euro) w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Polska znalazła się na 8. miejscu wśród docelowych lokalizacji portugalskich inwestycji w świecie, m.in po Holandii, Hiszpanii, Angoli, Brazylii, Luksemburgu, Wlk. Brytanii i USA, utrzymując nadal ważną pozycję portugalskich inwestycji bezpośrednich w świecie i dominującą w Europie Środkowo-Wschodniej. W okresie sprawozdawczym przepływ inwestycji portugalskich do Polski utrzymał się na poziomie zerowym.

Zgodnie z danymi Banku Portugalii ogólna wartość pasywów z tytułu polskich inwestycji bezpośrednich w Portugalii na koniec 2015 roku wyniosła 14,58 mln euro, co oznacza spadek o 5,13 mln euro w stosunku do roku poprzedniego, co sytuuje Polskę poza pierwszą 20. krajów największych inwestorów w Portugalii.

Podobnie jak w latach poprzednich jedynym polskim podmiotem zarejestrowanym w Portugalii jako inwestor jest X-Trade Brokers (XTB) Dom Maklerski S.A.

Jednocześnie należy odnotować, że w 2015 r. firma Asseco Poland (największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów oprogramowania) przejęła pakiet kontrolny (61,38% udziałów) w portugalskiej spółce informatycznej Exictos SGPS.

Na rynku jest również obecna znana firma kosmetyczna Inglot, która posiada na terenie Portugalii szereg sklepów na bazie franczyzy i z roku na rok rozszerza swoją sieć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane