Spadek sprzedaży papierosów sięga 5 proc.

Autor: ISB 25 maja 2011 09:29

Spadek sprzedaży papierosów sięga 5 proc.

Sprzedaż wolumenowa papierosów w I kw. 2011 wyniosła 13 mld sztuk i była 5 proc. niższa niż rok wcześniej. W całym roku dynamika spadku może się jeszcze pogłębić, powiedział agencji ISB dyrektor ds. korporacyjnych British American Tobacco Polska (BAT), Marcin Wiktorowicz.

„W 2010 roku sprzedaż wyniosła 57,5 mld sztuk i była niższa o 6 proc, niż rok wcześniej. W tym roku dynamika spadku wielkości legalnego rynku również może przekroczyć 5-procentową zniżkę z pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku" - powiedział ISB Wiktorowicz.

Przy czym spadek sprzedaży wynika z rozszerzania się szarej strefy w branży tytoniowej i zwiększenia udziału w rynku papierosów podrabianych i przemycanych. W skali Polski roczne straty wynikające z przemytu papierosów sięgają ok. 1 mld strat dla handlu i branży tytoniowej - dodał dyrektor BAT Polska.

W jego ocenie proponowane przez UE zmiany mogą zagrozić nie tylko producentom, ale również sprzedawcom a także polskim plantatorom. W Polsce jest 120 tys. punktów sprzedaży papierosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane