Spadły stawki najmu w parkach handlowych

Autor: dlahandlu.pl 12 sierpnia 2010 11:07

Spadły stawki najmu w parkach handlowych

W ciągu kwartału czynsze w parkach handlowych w najlepszych lokalizacjach obniżyły się o ok. 3 proc. do poziomu 8,75 EUR/mkw./miesiąc. Natomiast w przypadku centrów handlowych po pięciu kolejnych miesiącach spadków czynsze w większości polskich miast utrzymały się na stabilnym poziomie. Niewielki wzrost odnotowano na Śląsku i w Szczecinie ze względu na pojawienie się nowych obiektów wysokiej jakości - wynika z danych Cushman&Wakefield.

W drugim kwartale 2010 r. na rynek dostarczono dość dużo nowej powierzchni w centrach handlowych. Jednak w porównaniu z poprzednimi
latami znacznie zmniejszyła się liczba nowych obiektów oddawanych do użytku, ponieważ inwestorzy nadal napotykali trudności z pozyskiwaniem finansowania, a najemcy byli najbardziej zainteresowani najlepszymi obiektami w największych miastach. Podaż w br. może wynieść 50 proc. podaży w 2009 r. Niewielkie zainteresowanie miastami liczącymi mniej niż 100 tys. mieszkańców.

W II kwartale doszło do transakcji zakupu przez brytyjski fundusz Resolution Galerii Pomorskiej od Babcock & Brown za ok. 50 mln euro.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane