PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Spar: Musimy mieć pewność, że lokalizacja przetrwa w konkurencyjnych warunkach

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 25 października 2011 10:26

Ponieważ zależy nam na rentowności placówek, stawiamy na sklepy dobre, oferujące najwyższą jakość i dysponujące odpowiednią powierzchnią. Musimy mieć pewność, że lokalizacja przetrwa w konkurencyjnych warunkach. Dlatego przed podjęciem współpracy sieć przeprowadza profesjonalne studium możliwości rozwoju sklepu - mówi Marzena Wilk, kierownik ds. rozwoju sieci Spar.

- Chcemy, żeby właściciele wiedzieli jaki w przyszłości dzięki nam mogą wygenerować obrót na sklepie. Zależy nam na odpowiedniej jakości naszej franczyzy. Służy temu również projekt sklepu, który otrzymuje każda nowo otwierana placówka. Projekt jest przygotowywany indywidualnie dla każdego właściciela i uwzględnia wszystkie uwarunkowania nowego sklepu - dodaje Marzena Wilk.

Jak podaje sieć, od czasu połączenia z Grupą Kapitałową Bać-Pol sieć Spar Polska systematycznie zwiększa zyskowność i wyniki sprzedaży swoich franczyzobiorców.

- Na początku franczyzobiorca otrzymuje wsparcie naszego kierownika operacyjnego. To on przygotowuje placówkę do otwarcia, przynajmniej raz w tygodniu spotykając się z właścicielem. Kierownik operacyjny pomaga we właściwym oznaczaniu promocji, stoisk i marki własnej, nadzoruje standardy Spar i układa współpracę z dostawcami. To człowiek z bardzo dużym doświadczeniem, który wychwytuje szczegóły, które mogą umknąć właścicielowi, a od takich szczegółów może zależeć powodzenie sklepu. To nieoceniona pomoc dla osób, które nigdy nie zajmowały się handlem, ale przydatna również doświadczonym handlowcom. Jako centrala bierzemy również na siebie otwarcie sklepu dbając o promocje cenowe, odpowiednie nagłośnienie wydarzenie i nadanie mu specjalnej oprawy - dodaje Piotr Kościółek, specjalista ds. rozwoju sieci Spar.

- Bardzo ważną rzeczą, jaką ma Spar to marka własna, dzięki której stajemy się też konkurencyjni dla dyskontów takich jak Lidl czy Biedronka. Z perspektywy czasu śmiało mogę stwierdzić, że Spar to doskonały partner franczyzowy - podsumowuje jeden z franczyzobiorców Maciej Antoniuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • KK 2011-10-25 23:08:18

    Polski Spar to jedna wielka żenada. Małe paskudne sklepy, beznadziejny personel i do tego okropnie drogo.

  • kasamisiukasa 2011-10-25 22:05:28

    "Spar: Musimy mieć pewność, że lokalizacja przetrwa w konkurencyjnych warunkach" - che, che, che, dobre! To tak, jak na przykład w Radłowie - PRZETRWAŁA CAŁE 3 MIESIĄCE ;)

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane