PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

SPAR planuje do końca 2015 roku mieć 250 sklepów

Autor: dlahandlu.pl 26 września 2013 14:43

Otworzyliśmy 56 sklepów marki SPAR w zeszłym roku i planujemy otworzyć następne 54 sklepy w tym roku. Do końca 2015 roku w Polsce będzie przynajmniej 250 sklepów sieci SPAR. Wiem, że docelowo ta liczba ma być trochę większa. Wtedy to SPAR stanie się jednym z bardziej znaczących graczy na rynku detalicznym w Polsce - mówi Gordon Campbell, dyrektor zarządzający SPAR International.

Na początku 2012 rok prezes Bać-Polu deklarował, że w 2015 roku SPAR będzie miał według planu minimum 300 placówek.

Jego zdaniem jedyną nadzieją dla niezależnych firm detalicznych działających w branży handlowej w środowisku, w którym istnieje tak silna konkurencja jest współpraca z innymi, łączenie się w sieci i zdobycie wiedzy na temat tego, co pozwala osiągnąć sukces w biznesie: pod względem asortymentu produktów, pod względem cen, pod względem technologii, pod względem projektowania sklepów i ich wystroju. Detaliści nie mogą istnieć samodzielnie. Sprzedaż za gotówkę w systemie cash-and-carry ma bardzo ograniczoną żywotność w długiej perspektywie czasowej.

Obecnie w trzech regionach Polski: działa blisko 140 sklepów. Najmniejsze z nich o powierzchni do 200 mkw. to SPAR Express z podstawowym asortymentem produktów spożywczych. Supermarket SPAR to sklepy osiedlowe o powierzchni od 200 do 1000 mkw.
EUROSPAR to największe placówki sieci nastawione głównie na cotygodniowe zakupy. Trzy lata temu SPAR wzmocnił swoją pozycję dzięki połączeniu z Grupą Kapitałową Bać-Pol - jedną z największych firm dystrybucyjnych w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b. prac. sieci 2013-09-27 18:12:09

    Wszystko pięknie: zatrudnia np. kasjerki na 3/4 etatu, za głodowe stawki-apetyt kolejnego krwiopijcy nie zna granic.Zacznie konkurować SPAR z Biedronkami znowu kosztem dostawców. Gonić te blaszaki nam nie marketów potrzeba a chleba a żeby na niego zapracować trzeba zakładów najlepiej produkcyjnych i usługowych!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane