PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

SPAR uruchomił 100. sklep w Polsce. Widzi potencjał na 1000

www.portalspozywczy.pl 27 października 2012 21:56

SPAR uruchomił 100. sklep w Polsce. Widzi potencjał na 1000

Setny sklep sieci SPAR w Polsce ruszył w podrzeszowskiej Rakszawie. Jak zapowiadają władze Grupy Kapitałowa Bać-Pol, która rozwija markę na licencji holenderskiej centrali, to dopiero początek ekspansji i mają ochotę na otwarcie ponad 1000 placówek w naszym kraju.

Leszek Bać zapowiedział, że Grupa chce rozwijać sieć sklepów SPAR dynamicznie, ale rozsądnie. - Chcemy otwierać jeden sklep tygodniowo, co oznacza otwieranie ponad 50 placówek rocznie. W ciągu kilkunastu lat chcemy mieć w Polsce ponad 1000 sklepów. Chcemy rozwijać się mądrze stawiając na najlepsze lokalizacje i najlepsze sklepy.

Jak dodał, tempo rozwoju sieci jest dużo bardziej dynamiczne niż rozwiązania rekomendowane przez centralę SPAR Internetional. - Holenderskie władze firmy proponowały, aby SPAR otwierał w Polsce jeden sklep na dwa tygodnie, czyli 20-25 sklepów rocznie. Jesteśmy bardziej ambitni.

Prezes spółki SPAR Polska Wojciech Bystroń zaznaczył, że otwarcie setnej placówki to przełom dla marki SPAR i firmy Bać-Pol. - To bardzo ważny moment w rozwoju marki SPAR w Polsce, kolejne kroki będą dużo większe i dużo szybsze. Mam nadzieję, że liczbę 200, 300 sklepów osiągniemy bardzo szybko.

I dodał: - Rok 2011 r. zamknęliśmy 72 sklepami. Mam nadzieję, że rok obecny zamkniemy liczbą 112, a nawet 115 placówek.
W ciągu ostatnich 3 lat firma dokonała restrukturyzacji sieci sklepów, kilkadziesiąt placówek zostało zamkniętych (21 w 2011 r., 13 w 2012 r.), w sieci pozostały jedynie najlepsze sklepy. - Z sieci SPAR wypadają sklepy, które nie są w stanie sprostać naszym standardom i wymogom technologicznym, a także placówki najsłabsze finansowo - wyjaśniał prezes SPAR Polska.

Władze sieci widzą duży potencjał rozwoju w Polsce. - W Austrii liczącej 10 mln mieszkańców SPAR zbudował sieć 1500 sklepów w ciągu 50 lat. Polski rynek jest dużo bardziej konkurencyjny niż Austria wiele lat temu, ale mamy jednocześnie dużo większy kraj, i dużo większą populację, to daje ogromne perspektywy do dynamicznego rozwoju - tłumaczył Wojciech Bystroń.

Pomimo spowolnienia gospodarczego w kraju rośnie sprzedaż sklepów SPAR w Polsce. - Spodziewamy się, że obroty naszych placówek wzrosną w 2012 r. o ok. 40 proc. r/r. W roku 2011 wyniosły one ponad 261 mln zł, gdy w roku obecnym wzrosną do niemal 400 mln zł. - wyliczał prezes sieci SPAR.

Władze sieci zapowiadają także terytorialny rozwój sieci SPAR, obecnie sklepy sieci działają głównie na terenie południowo-wschodniej Polski. - Koncentrowaliśmy się na południu i wchodzie ponieważ chcieliśmy pokazać, że jesteśmy w stanie na tym terenie otworzyć dużą liczbę sklepów w krótkim czasie, co jak widać udało się. W związku z tym, że Grupa Bać-Pol mocno rozwija dystrybucją, nowe magazyny powstały na Śląsku i na Pomorzu (w Pruszczu Gdańskim - red.) tam także będziemy chcieli w najbliższej przyszłości rozwijać sieć SPAR - mówił Wojciech Bystroń.
Spółka SPAR Polska działa od 1996 roku, a od 2010 roku działa w ramach Grupy Kapitałowej Bać-Pol. Obecnie sieć SPAR działa w 36 krajach na całym świecie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • MATEMATYK 2012-11-07 14:51:07

  SPAR OBECNIE POSIADA OKOŁO 80 SKLEPÓW

  GDZIE STO

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,76

 • Min

  2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane