PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Specjał chce poszerzać portfolio o hurtownie specjalistyczne

Autor: portalspozywczy.pl/dlahandlu.pl 29 maja 2012 12:24

Grupa Specjał prowadzi obecnie rozmowy z ok. 30 podmiotami z całej Polski w sprawie konsolidacji. Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał ma nadzieję, że co najmniej 5 z nich skończy się sukcesem i przejęciem ich przez Specjał. Do końca roku firma zamierza stać się podmiotem ogólnopolskim. - Nie chcemy z tym czekać - przekonuje prezes.


Swoją pozycję GK Specjał chce budować dzięki rozwojowi organicznemu i przejęciom. Firma chce poszerzyć portfolio o hurtownie wyspecjalizowane, m.in. w sprzedaży alkoholu. - Mamy już hurtownię alkoholu w Rzeszowie. Jej sprzedaż rozwija się stabilnie i uważamy, że jest to kierunek, który trzeba rozwijać, tak by sklepy były zaopatrywane z jednej firmy w cały asortyment - mówi prezes Tokarz. Jego zdaniem wejście w ten segment pozwoli na stanie się firmą hurtową nr. 2 na polskim rynku i stworzyć przeciwwagę dla Eurocashu. 

Jak szacuje prezes dynamika rozwoju firmy to ok. 30 proc. na przestrzeni 2011 roku, z czego 15 proc. pochodzi z rozwoju organicznego a kolejne 15 proc. uzyskano dzięki przejęciom. Obroty firmy za 2011 rok oscylują w okolicach 800 mln złotych. Dla porównania obroty Eurocashu to 15 mld zł.

Plany rozwoju na 2012 rok zakładają powiększenie liczby sklepów franczyzowych, skupionych wokół Grupy Kapitałowej Specjał o kolejne 500 placówek. Obecnie do sieci należy 1800 sklepów franczyzowych, 40 sklepów w twardej franczyzie Nasz Sklep Premium oraz 37 własnych. 2012 rok firma chce zamknąć liczbą 2300 placówek partnerskich.

Jak deklaruje prezes GK Specjał Krzysztof Tokarz rozbudowa bazy sklepów to dla firmy jedna ze strategicznych decyzji. W ten sposób firma buduje zaplecze odbiorców dla biznesu hurtowego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane