PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Specjał chce przyłączyć 550 sklepów franczowych do sieci Nasz Sklep

www.portalspozywczy.pl 5 czerwca 2013 19:59

Specjał chce przyłączyć 550 sklepów franczowych do sieci Nasz Sklep

Grupa Kapitałowa Specjał planuje inwestycje w branżach, w których do tej pory nie była obecna, takich jak mięso i wędliny, owoce i warzywa, używki oraz papierosy. W tym roku ma zamiar przeznaczyć na inwestycje co najmniej 50 mln zł. O 550 chce zwiększyć liczbę sklepów franczyzowych Nasz Sklep.

-  Do tej pory nie dotykaliśmy tych segmentów, dlatego bardzo ostrożnie przypatrujemy się każdej potencjalnej inwestycji. Wiemy, że prędzej czy później nas one czekają, a apetyt rośnie w miarę jedzenia - tłumaczy Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał. Jego zdaniem obecnie Specjał jest w stanie obsłużyć sklepy do 40 proc. obrotu, a inwestycje w kolejne segmenty mogą zwiększyć ten wskaźnik o kolejne 30 proc.

Jak zauważa Tokarz, są jeszcze w Polsce obszary, których jego grupa kapitałowa praktycznie nie tknęła, takie jak północno-wschodnia oraz północno-zachodnia część kraju. Zwraca on uwagę na to, że poszerzenie asortymentu zapewne spowoduje obniżenie kosztów logistycznych.

Do końca 2013 r. Specjał zamierza posiadać 2800 sklepów franczyzowych, co oznacza wzrost ich liczby o 550 względem minionego roku. Otwartych ma zostać m.in. 160 delikatesów Premium. Zdaniem prezesa, za pięć lat liczba sklepów franczyzowych należących do grupy kapitałowej może oscylować w granicach 4-5 tys. Tokarz podkreśla zarazem, że sklepy oczekują obecnie dużo więcej pomocy ze strony franczyzodawcy. - Wydaje mi się, że świadomość franczyzobiorców jest dużo większa, niż dwa lata temu. Dużo łatwiej nam się rozmawia i implementuje poszczególne rozwiązania - ocenia.

Specjał w najbliższym czasie planuje również kontynuować swój projekt rozwoju nabiału i tłuszczów. - W 2013 r. chcemy zwiększyć obroty w samym tym segmencie o 200 mln zł, a w roku 2014 o kolejne 200 mln - zapowiada Tokarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane