Specjał notuje duży wzrost przychodów i szykuje przejęcia. Na celowniku firmy od 20 do 100 mln zł obrotów

Autor: www.dlahandlu.pl 17 czerwca 2013 09:41

Specjał notuje duży wzrost przychodów i szykuje przejęcia. Na celowniku firmy od 20 do 100 mln zł obrotów

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku nasze obroty wzrosły o 20 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wynik ten jest spowodowany zwiększeniem obrotów w branży nabiałowo-tłuszczowej, otwarciem dwóch oddziałów w czwartym kwartale 2012 r. - w Łodzi i Gdańsku oraz wprowadzeniem do większości naszych oddziałów asortymentu alkoholowego. Natomiast sam wynik finansowy tego okresu jest ok. 5-10 proc. wyższy niż w ubiegłym roku - powiedział Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał.

- Jeżeli nadal będziemy się rozwijać w dotychczasowym tempie, to w drugiej połowie roku oczekujemy podobnych wyników. Oczywiście możemy rosnąć szybciej, ale nie chcemy ryzykować i porywać się na wielkie przejęcia. Nie chcemy zmniejszać wartości zysku. Pamiętajmy, że każda inwestycja kosztuje. Oddziały, które otworzyliśmy jesienią ubiegłego roku przynosiły straty przez pół roku działalności, co oczywiście jest rzeczą normalną w szczególności, gdy tworzy się je od zera. Teraz powoli zaczynają osiągać rentowność - dodaje prezes Specjału.

Krzysztof Tokarz przyznaje, że spółka prowadzi rozmowy z wieloma firmami, które chcą się sprzedać. -  Są to mniejsze firmy z obrotami rzędu od 20 do 100 mln zł rocznie. Oczywiście interesujemy się również dużymi podmiotami. Uważam, że jesteśmy gotowi zarówno organizacyjnie, logistycznie, jak i finansowo do przejęcia dużej, ogólnopolskiej firmy. Jest to jednak ryzykowne przedsięwzięcie, które wiązałoby się z ogromnymi reorganizacjami w firmie macierzystej, czyli w Specjale. Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji działając w tym samym systemie od 10 lat, więc przejęcie dużego podmiotu oznaczałoby automatycznie spore zmiany - wyjaśnia nasz rozmówca.

GK Specjał ma ambicje stać się drugą największą firmą w segmencie dystrybucji FMCG w Polsce.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane