Specjalistyczna firma przejmuje 14 stoisk optycznych Tesco

Autor: Solidarność Tesco 22 sierpnia 2016 14:06

Specjalistyczna firma przejmuje 14 stoisk optycznych Tesco Fot. za Tesco Polska

Związkowcy "Solidarności" z Tesco poinformowali, że została podjęta decyzja o przejściu działów „Optyk” na innego pracodawcę. Będzie nim firma MLV 109, której prezesem jest Robert Arnold Niczyporuk. Przejęcie zaplanowane jest w terminie 3 października do 14 października 2016 roku. W KRS w tym roku pojawiło się kilkanaście spółek MLV, których prezesem lub członkiem zarządu jest Robert Arnold Niczyporuk.

- Wierzymy, że przekazanie tej części biznesu firmie specjalistycznej, pozwoli nam skupić się na podstawach naszej detalicznej działalności, a jednocześnie zapewni naszym klientom profesjonalne usługi w działach optycznych pod szyldem nowej firmy, znajdujących się na terenie hipermarketów Tesco - poinformowało związkowców Tesco.

Zmiana będzie dotyczyła 14 stoisk "Optyk" w lokalizacjach w: Bielsku-Białej (ul. Warszawska 180), Częstochowie (ul. Drogowców 43), Gliwicach (ul. Łabędzka 26), Katowicach (ul. Chorzowska 107), Lesznie (ul. Poznańska 3), Lublinie (ul. Orkana 4), Łodzi Bałuty (ul. Pojezierska 93), Nowym Sączu (ul. Prażmowskiego 11), Ostrowie Wielkopolskim (ul. Kaliska 120), Poznaniu (ul. Serbska 7), Rzeszowie (ul. Powstańców Warszawy 13), Suwałkach (ul. Kościuszki 103), Wrocławiu (ul. Czekoladowa 11) oraz Zielonej Górze (ul. Energetyków 2A).

Wraz z wydaniem stoisk optycznych nastąpi w stosunku do zatrudnionych tam pracowników przejście zakładu pracy w rozumieniu art. 231 kodeksu pracy. Powyższe przejście oznacza następujące skutki dla pracowników przejmowanej części zakładu:

Pracodawca przejmujący stanie się automatycznie stroną istniejących stosunków pracy i zastąpi dotychczasowego pracodawcę, jednak pracownik w okresie 2 miesięcy liczonych od przejścia części zakładu pracy ma prawo (na podstawie art. 23¹ par. 4 kodeksu pracy) rozwiązać stosunek pracy bez wypowiedzenia, za 7-dniowym uprzedzeniem.

Tesco Polska sp. z o.o. przekaże pracodawcy przejmującemu środki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w części przypadającej na liczbę przejmowanych pracowników (kwota zostanie skorygowana o należności i zobowiązania tego funduszu, według stanu na ostatni dzień miesiąca, w którym następuje przejście).

W związku z przejściem części zakładu pracy, pracodawca przejmujący zamierza prowadzić działalność w dotychczasowym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kupuję tylko w tesco 2016-08-23 20:48:21

  Spółek mlv zostalo załozone w kwietniu cały tabun. Optyczną część przejmie ta z numerem 109. Pytanie po co powstały imne spólki mlv???proszę zobaczyć kto jest prezesem nowej spółki spec od restrukturyzacji firm.czyźby kolejna upadłość albo sanacja wydzielonej części jakiegoś biznesu z duźego molocha.. tesco poszło w slady InPostu i Brzoski????

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,55

 • Śr

  3,20

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane