PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sphinx na wrocławskim doworcu największym lokalem sieci

Autor: www.dlahandlu.pl 11 kwietnia 2016 12:44

Sphinx na wrocławskim doworcu największym lokalem sieci fot. materiały prasowe

Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska, otworzyła nowy lokal na dworcu kolejowym Wrocław Główny. Zdobią go historyczne malowidła Sali Cesarskiej, odkryte podczas prac renowacyjnych. Jest to już szósta restauracja Sphinx w stolicy Dolnego Śląska i jednocześnie największa spośród wszystkich lokali należących do sieci w Polsce. Restauracja prowadzona jest w modelu operatorskim.

Nowa restauracja Sphinx we Wrocławiu zlokalizowana jest na dwóch poziomach, wejście do niej znajduje się od strony ul. Józefa Piłsudskiego. Łącznie lokal zajmuje blisko 1000 mkw. i tym samym obecnie jest największą restauracją Sphinx. Dla klientów przygotowano 109 stolików oraz 282 miejsca siedzące.

- Wiele elementów sprawia, że najnowsza restauracji Sphinx jest tak wyjątkowa. Jest to bowiem największy lokal naszej sieci, w bardzo atrakcyjnym miejscu na mapie Wrocławia. Co więcej o niepowtarzalności tej restauracji świadczą zabytkowe malowidła odnalezione i odrestaurowane podczas prac przygotowawczych, które teraz mogą podziwiać wszyscy nasi goście. Zapraszam zatem zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i licznych podróżnych odwiedzających to piękne miasto do chwili odpoczynku w urokliwym klimacie nowego lokalu Sphinx i skorzystania z naszego bogatego menu - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Unikatowym elementem wnętrz restauracji Sphinx są zabytkowe malowidła na stropie odkryte w trakcie remontu lokalu. Jak się okazało stanowią one część Sali Cesarskiej, która została przygotowana na przyjazd cesarza Wilhelma II z małżonką Augustą Wiktorią w 1906 roku na tak zwane Kaiser Tage. Poddano je gruntownym zabiegom renowacyjnym, dzięki którym obecnie swoim wyglądem mogą zachwycać gości restauracji Sphinx. Uwagę przyciągają również zabytkowa klatka schodowa, drewniany strop i liczne malowidła przedstawiające orły cesarskie z motywami roślinnymi, anioły z insygniami władzy czy herby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,50

 • Śr

  4,83

 • Min

  2,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane