Spock na kanadyjskich banknotach

Autor: gazeta.pl 5 marca 2015 13:41

Spock na kanadyjskich banknotach

Wielbiciele zmarłego kilka dni temu Leonarda Nimoya, który zdobył popularność dzięki roli Spocka w "Star Treku", w hołdzie aktorowi malują banknoty, by znajdujący się na nich polityk przypominał serialowo-filmowego bohatera. "Spocking" uprawia coraz więcej fanów sci-fi. Na ich działalność zareagowali przedstawiciele Bank of Canada - pisze gazeta.pl.

Na kanadyjskich pięciodolarówkach znajduje się wizerunek Wilfrida Lauriera, który był premierem tego kraju w latach 1896-1911. Fani "Star Treka" już kilka lat temu zauważyli, że wystarczy dorysować zaledwie kilka kresek, by przypominał Spocka. Po śmierci Nimoya, który wcielał się w tego bohatera, wiele osób postanowiło w ten sposób uczcić pamięć aktora. Kanadyjski Bank Centralny nie jest zachwycony z tego powodu, chociaż - jak przyznają jego przedstawiciele - takie postępowanie nie jest nielegalne.

"Bank of Canada stoi na stanowisku, że pisanie i oznaczanie banknotów jest niewłaściwym zachowaniem, ponieważ są one symbolem naszego kraju i źródłem dumy narodowej" - napisała rzeczniczka prasowa banku w oficjalnym emailu skierowanym do redakcji CBC, głównego kanadyjskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane