Społem: Głos UE pokrywa się z głosem wielkich zachodnich sieci handlowych

Autor: KZRSS Społem 15 kwietnia 2016 11:22

– Podobny podatek progresywny wprowadzili u siebie Węgrzy, jednak Komisja Europejska zakwestionowała ich ustawę jako błędną. Przykro o tym mówić, ale jakimś dziwnym trafem głos Unii Europejskiej pokrywa się z głosem wielkich zachodnich sieci handlowych skupionych w POHiD, które wcale nie są zainteresowane wyrównywaniem szans. Chcą nadal dominować na polskim rynku i wykańczać konkurencję - mówi w rozmowie z Miesięcznikiem  Spółdzielczym „Tęcza Polska" wiceprezes zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem", Ryszard Jaśkowski.

- Przypomnę, że co roku znika z rynku ok. 3 do 4 tys. polskich sklepów, a powstają w to miejsce kolejne zagraniczne dyskonty. Najgorsze jest to, że umiejętną reklamą zdołali wpoić większości naszego społeczeństwa przekonanie, że to polskie sieci, a towar w nich sprzedawany pochodzi od polskich producentów - mówi Ryszard Jaśkowski.

– Od początku proponowaliśmy wprowadzenie siedmiostopniowego progresywnego podatku obrotowego od sprzedaży, który wyrównywałby nasze szanse. Przedsiębiorstwa o rocznych przychodach netto od 0 do 18 mln zł byłyby z podatku zwolnione, a te, które uzyskują przychód roczny netto w przedziale 18-240 mln zł, płaciłyby zaledwie 0,1 proc. podatku od nadwyżki przychodów. W tej grupie mieści się zdecydowana większość spółdzielni, więc gdyby rząd przyjął nasz pomysł, nie czulibyśmy się zagrożeni. Jednak pod wpływem Komisji Europejskiej rząd wypowiedział się przeciwko temu rozwiązaniu - dodaje wiceprezes zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem".

Więcej na KZRSS Społem

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. uczestnik narad POHiD 2016-04-17 19:09:32

  Bo POHiD to lobbiści dla zagranicznych sieci handlowych. POHiD tworzą tylko zagraniczne koncerny. Toteż nic nowego.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,30

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane