Spółka Gobarto pozostanie na giełdzie

Autor: dlahandlu.pl 22 stycznia 2017 19:19

CEDROB S.A., największy producent mięsa w Polsce, zwiększył zaangażowanie w firmie Gobarto S.A. (dawniej PKM Duda) do ok. 83%. W ramach zakończonego w poniedziałek 16 stycznia br. wezwania, CEDROB skupił 4.720.882 akcji, stanowiących 16,98% kapitału i głosów na WZ Gobarto.

Cena kupionych w ramach wezwania akcji wynosiła 7,25 zł za jedną akcję. W wezwaniu uczestniczyli zarówno inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni.

Dzięki wezwaniu CEDROB umocnił pozycję większościowego udziałowca Gobarto (przed wezwaniem kontrolował 66% akcji). Celem CEDROB jest przeprowadzenie w Gobarto szeroko zakrojonego, kilkuletniego planu inwestycyjnego, którego wartość szacowana jest na kilkaset milionów złotych. W jego ramach rozwinięte zostaną m.in. fermy tuczowe i zarodowe, a także zintegrowany łańcuch dostaw, chociażby w obszarze pasz.

Jednocześnie, CEDROB cofnął wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Zgromadzenia spółki (zaplanowanego na 7 lutego br.) i wniósł o jego odwołanie. Zgłoszone uchwały dotyczyły m.in. zniesienia dematerializacji akcji Gobarto, wycofania spółki z obrotu giełdowego oraz zmniejszenia wartości nominalnej akcji i jednoczesnego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii B z wyłączeniem prawa poboru. Odstąpienie od poddania pod głosowanie Walnego Zgromadzenia wspomnianych uchwał ma związek m.in. z osiągniętymi wynikami zakończonego wezwania (rozwodnienie akcji spółki uzasadnia utrzymanie przez nią statusu spółki publicznej i umożliwienie jej akcjonariuszom obrotu akcjami w ramach rynku giełdowego), jak i trwającymi nadal rozmowami z podmiotami zainteresowanymi współfinansowaniem programu inwestycyjnego Grupy CEDROB oraz Gobarto (na temat wykorzystania innych potencjalnych sposobów finansowania niż poprzez emisję akcji) i pracami nad dokładnym harmonogramem i skalą planowanych inwestycji.

Grupa CEDROB S.A. to największy producent mięsa w Polsce. Jest liderem  w produkcji drobiu i wiodącym producentem trzody chlewnej.

Gobarto S.A.  (przed październikiem 2016 r. PKM Duda) należy do największych w Polsce firm zajmujących się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego, czyli wieprzowego, wołowego oraz dziczyzny. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski i Ukrainy. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,53

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane