PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Spółka Mid Europa Partners przejmie detal Emperii?

Autor: www.dlahandlu.pl, PAP 8 listopada 2011 09:20

Spółka Mid Europa Partners przejmie detal Emperii?

Spółka Gemma Investments z Poznania może przejąć spółki Emperii: Stokrotkę, Maro-Markety oraz Społem Tychy. Zarząd Emperii potwierdza, że Gemma Investments, należąca do grupy kapitałowej funduszu Mid Europa Partners, uczestniczy w procesie wyłonienia inwestora dla segmentu detalicznego Emperii - dowiedział się portal www.dlahandlu.pl.

Przypomnijmy, pod koniec czerwca Emperia ogłosiła proces aukcyjny związany z pozyskaniem inwestora dla segmentu detalicznego grupy. Transakcja dotyczy sieci sklepów: Stokrotka i Delima, a także Społem Tychy i Maro Markety, które w całej Polsce posiadają łącznie ponad 230 placówek. Spółka do 26 września czekała na oferty zakupu od zainteresowanych podmiotów. Następnie, zarząd Emperii wspólnie z doradcą inwestycyjnym - KPMG Advisory, dokonał oceny otrzymanych propozycji. Na tej podstawie powstała lista kilku podmiotów zaproszonych do kolejnego etapu procesu aukcyjnego. Ogłaszając proces aukcyjny zarząd Emperii określił minimalną wartość transakcji na poziomie 900 mln zł. Analiza otrzymanych ofert wskazuje, że spółka otrzyma co najmniej taką kwotę.

Stokrotka Sp. z o. o. wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia. Jest kluczową spółką dywizji detalicznej i jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Spółka jest właścicielem 185 supermarketów Stokrotka oraz 8 supermarketów delikatesowych Delima, działających na terenie całego kraju.

Supermarkety segmentu detalicznego Emperii zlokalizowane są na osiedlach, w mini centrach i galeriach handlowych.

Prezes Emperii, Artur Kawa, mówił w poniedziałek PAP, że spółka w ciągu kilku dni zdecyduje o wyborze jednego-dwóch podmiotów do negocjacji.
- Potrzebować będziemy kilku dni na przejrzenie ofert, musimy podjąć decyzję z kim będziemy dalej negocjować. Może być tak, że wybierzemy jedną firmę, ale możliwe, że wybierzemy dwie i z dwiema firmami będziemy prowadzić rozmowy do samego końca - powiedział prezes.
Emperia podtrzymuje, że chce podpisać warunkową umowę sprzedaży detalu do końca roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane