PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Spółka Navo z nową nazwą i zarządem

Autor: www.dlahandlu.pl 4 lipca 2014 10:36

1 lipca 2014 roku sfinalizowano transakcję, w efekcie której 70 proc. udziałów w spółce Navo Polska Grupa Dystrybucyjna stało się własnością Orbico Zagrzeb. W konsekwencji zmieniono nazwę polskiej spółki na Navo Orbico.

Transakcja przejęcia większościowego pakietu udziałów w Navo przez Orbico wieńczy proces poszukiwania inwestora branżowego dla polskiej firmy. Obie spółki zajmują się szeroką dystrybucją markowych produktów konsumpcyjnych: kosmetyków, chemii gospodarczej, sprzętu AGD, farmaceutyków.

Navo koncentrowało się do tej pory na rynku polskim, Orbico obejmuje zasięgiem 17 krajów Europy Środkowej i Zachodniej. Na niektórych rynkach Orbico dystrybuuje ponadto marki branży spożywczej, zabawki, tekstylia, papierosy i parafarmaceutyki. Do tej pory w Polsce Orbico zajmowała się jedynie dystrybucją marki Wella Professional.

Finalizacja transakcji wiąże się ze zmianami we władzach spółki. Prezesem zarządu Navo Orbico został Branko Jovic, funkcja wiceprezesa zarządu została powierzona Romanowi Gajczewskiemu.

Branko Jovic od 16 lat związany jest z biznesem dystrybucyjnym w Grupie Orbico. Przed przyjazdem do Polski odpowiadał za rozwój biznesu w Chorwacji i Mołdawii. Aktualnie oprócz roli Prezesa Zarządu Navo Orbico, zajmuje również stanowisko dyrektora generalnego Wella Professionals Polska oraz pełni funkcję wiceprezesa zarządu Grupy Orbico.

Roman Gajczewski związany jest z Grupą Navo od 23 lat, początkowo zajmował stanowisko dyrektora handlowego, a od 13 lat pełni funkcję wiceprezesa zarządu.

Spółki grupy Navo zamknęły ubiegły rok przychodami w wys. 215 mln euro przy zatrudnieniu na poziomie 600 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane