Spółka Turzyn sprzedaje galerię handlową

Autor: Radio szczecin/gazeta.pl 18 marca 2015 11:07

Spółka Turzyn sprzedaje galerię handlową, która stanęła w miejscu dawnego targowiska. Jest nawet zainteresowany kupnem - donosi Radio Szczecin. Kim jest inwestor, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że nie chce kupować galerii razem z handlowcami - podaje gazeta.pl.

Zarząd spółki "Turzyn" proponuje najemcom lokali podpisanie aneksów do umów. Jak podaje Radio Szczecin, aneksy umożliwią nowemu właścicielowi rozwiązanie umów z handlującymi. W zamian ci ostatni otrzymaliby zwrot poniesionych kosztów na budowę galerii, ale tylko w połowie.

Dariusz Jędrzejewski, prezes spółki Turzyn, mówi wprost, że "inwestor chce mieć jasną deklarację najemców, czy nie będą robić problemów". W przeciwnym razie do transakcji nie dojdzie. Kupcy są oburzeni propozycją.

Nowy Turzyn został otwarty w kwietniu 2011 r. Inwestycję sfinansowali kupcy, którzy handlowali na targowisku. Część pieniędzy (9 mln zł) wyłożyli sami, reszta to kredyt na 35 mln. Od otwarcia obroty są jednak mniejsze, niż zakładano. Już dwa miesiące po otwarciu handlowcy skarżyli się na małą liczbę klientów.


Więcej na www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,70

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane