Spółka zależna Baltony żąda od PPL dodatkowych 71 mln zł z odsetkami

Autor: dlahandlu.pl 2 stycznia 2017 10:59

W nawiązaniu do raportu bieżącego (nr 41/2013) oraz informacji zamieszczanych w kolejnych raportach okresowych Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona S.A.  na temat sprawy z powództwa BH Travel Retail Poland Sp. z o.o. tj. jednostki zależnej od Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" S.A. przeciwko Przedsiębiorstwu Państwowemu "Porty Lotnicze" z siedzibą w Warszawie, spółka informuje, że w dniu 31 grudnia 2016 r. BH Travel wniosła w przedmiotowej sprawie do tego samego Sądu Okręgowego w Warszawie pismo zawierające rozszerzenie powództwa w ww. sporze z PPL.

Obok dotychczasowego żądania zasądzenia od PPL kwoty ok. 358 mln zł, o której mowa w ww. raporcie bieżącym, BH Travel w piśmie z dnia 31 grudnia 2016 r. zażądała dodatkowo zasądzenia od PPL kwoty ok. 71 mln zł wraz z odsetkami. Kwota ta stanowi korzyści, które BH Travel utraciła w kolejnych latach niewykonywania umów najmu przez PPL tj. w okresie 2014-2016. 

Spółka przypomina, że zgodnie z pierwotnym żądaniem pozwu BH Travel domagała się zasądzenia od PPL odszkodowania oraz wydania Lokalu Baltona Perfumery i jego doprowadzenia do stanu zdatnego do umówionego użytku. Dochodzona kwota roszczeń pieniężnych obejmowała: stratę BH Travel, poniesioną w związku z likwidacją sklepów Baltona Classic i Baltona Perfumery, korzyści utracone przez BH Travel za lata 2012-2013 w wyniku niewykonywania przez PPL umów najmu Lokalu Baltona Classic i Lokalu Baltona Perfumery, skapitalizowane odsetki. Żądanie zgłoszone w piśmie z dnia 31 grudnia 2016 r. dotyczy korzyści utraconych w dalszych latach, tj. 2014 – 2016.

Jednocześnie zgodnie z informacją zamieszczoną w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Spółki za III kwartał 2016 roku zarząd spółki przypomina, iż w ww. sprawie w kwietniu br. Sąd Okręgowy wydał postanowienie o zawieszeniu przedmiotowego postępowania do czasu prawomocnego rozpoznania sprawy z powództwa BH Travel przeciwko PPL o wydanie lokalu Baltona Classic.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,59

  • Śr

    15,07

  • Min

    10,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane