PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Spółka zależna Emperii chce kupić ponad 771 tys. jej akcji

Autor: ISBnews 18 października 2012 20:00

Spółka P1, której 100-proc. udziałowcem jest Emperia Holding zaoferowała, że kupi nie więcej niż 771.129 akcji Emperii, uprawniających do 5,32% głosów na walnym zgromadzeniu po cenie 45,32 zł za akcję, poinformowała Emperia w komunikacie.

"W konsekwencji realizacji oferty zakupu nabywca nabędzie akcje w ilości łącznej nie większej niż liczba akcji uprawniająca do wykonywania 5,32 % ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Akce nabyte na podstawie niniejszej oferty zakupu zostaną następnie zbyte na rzecz spółki Emperia Holding w celu umorzenia" - podano w komunikacie.

Cena zakupu akcji wynosi 45,32 zł za jeden walor.

Emperia Holding posiada 100% udziałów i głosów na walnym zgromadzeniu spółki P1.

Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty zakupu jest Millennium Dom Maklerski.

Otwarcie oferty zakupu akcji oraz rozpoczęcie przyjmowania ofert sprzedaży akcji nastąpi 22 października, zaś zamknięcie oferty zakupu akcji oraz zakończenie przyjmowania ofert sprzedaży akcji został wyznaczony na 26 października 2012 r.. Przewidywany dzień rozliczenia oferty zakupu akcji to 30 października.

"W przypadku, gdy liczba akcji objętych złożonymi ofertami sprzedaży w terminie przyjmowania ofert sprzedaży akcji będzie większa od 771.129 akcji, wszystkie oferty sprzedaży zostaną zredukowane proporcjonalnie" - podano także.

Kilka dni temu akcjonariusze Emperii Holding zdecydowali o przeznaczeniu kwoty do 200 mln zł na skup do 33% akcji własnych w celu umorzenia.

Środki przeznaczone na zakup akcji własnych spółki będą pochodzić od spółki zależnej lub spółek zależnych, w tym ze środków pochodzących z finansowania zewnętrznego, a w szczególności uzyskanych z emisji obligacji przez spółkę zależną lub spółki zależne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane