Spółki z braży FMCG poddały się bessie

Autor: Parkiet 9 lipca 2012 09:20

Kursy wielu spółek handlujących dobrami konsumpcyjnymi pierwszej potrzeby, do których należy żywność, poddały się bessie. Pechowcami czuć się mogą przede wszystkim akcjonariusze Bomi, którego kurs niemal nieprzerwanie od debiutu giełdowego w 2007 r. osuwa się po równi pochyłej. Pozytywnymi wyjątkami są Emperia i Eurocash - pisze Parkiet.

Jak podaje Parkiet, w bessie są też Farmacol, Helio, Jago, North Coast oraz cechujący się stosunkowo krótką historią notowań EKO Holding. Tak duże nasycenie branży pechowymi spółkami pokazuje, że nie jest tu tak łatwo o zyskowną działalność biznesową i w konsekwencji zarobek dla inwestorów.

W rankingu Parkietu pierwsze trzy pozycje zajmują: Emperia, Eurocash i handlująca lekami Neuca. Ich wyjątkowe osiągnięcia giełdowe idą w parze z solidną historią finansową. Wszystkie te firmy odznaczają się systematycznym przyrostem zarobków i wartości księgowej oraz ponadprzeciętną rentownością. W grę wchodzą nie jednorazowe skoki zysków, lecz systematyczność na przestrzeni wielu kwartałów - czytamy w Parkiecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane