PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Spór płacowy w sieci marketów Obi

Autor: dlahandlu.pl 22 marca 2012 09:15

Spór płacowy w sieci marketów Obi

Zarząd sieci marketów OBI spotka się dziś z przedstawicielami jedynego działającego w firmie związku zawodowego - WZZ "Sierpień 80". Rozmowy będą dotyczyć kwestii płacowych. Temat ten miał być omawiany już wiele tygodni temu, jednak pracodawca zwlekał ze zorganizowaniem spotkania - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez rzecznika prasowego WZZ Sierpień 80.

Dlatego, jeśli dzisiejsze spotkanie nie będzie merytoryczne i rzeczowe, a strona sieci OBI odmawiać będzie zatrudnianym przez siebie pracownikom prawa do podwyżek płac, WZZ "Sierpień 80" wejdzie w spór zbiorowy z tą siecią handlową.

Związkowcy "Sierpnia 80" rozpoczęli kolportaż specjalnego apelu do pracowników sieci OBI z prośbą o imienne poparcie dla działań związku dotyczących podwyższenia wynagrodzenia za pracę. Apele rozdawane będą przed sklepami tej sieci, ale i dokument dostępny jest do pobrania i wydruku na stronie internetowej związku.

Poprzedni spór zbiorowy z udziałem mediatora zakończono w lipcu 2011 r., uzyskując kwotę 150 tys. zł do podziału. Pracodawca zadeklarował ponadto, że jeszcze w tym samym roku podejmie intensywne prace nad opracowaniem i wprowadzeniem nowych dokumentów: regulaminu wynagradzania, taryfikatora kwalifikacyjnego, stawek wynagradzania, regulaminu premiowania i regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń
Socjalnych.

Prócz żądania podwyżek płac, domagamy się także istotnych zmian w Programie Premiowym. Obecny jego kształt właściwie uniemożliwia
zdobycie premii finansowej przez pracowników OBI.

Firma OBI działa w Polsce od 1996 r. i w chwili obecnej posiada 41 marketów budowlanych. Jej zysk w 2010 r. wyniósł 123 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane