PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Spór sądowy wokół napojów 4Move

www.portalspozywczy.pl 13 maja 2016 12:33

Dariusz Gałęzewski, prezes zarządu Oshee poinformował, że 10 maja br. Sąd Apelacyjny w Krakowie udzielił zabezpieczenia spółce Oshee Polska Sp. z o.o. dotyczącego czynów nieuczciwej konkurencji polegających na wprowadzaniu do obrotu przez spółkę FoodCare Sp. z o.o. napojów witaminowych 4Move w puszkach 150 ml imitujących napoje witaminowe Oshee Vitamin Shot oraz używania w reklamach zwrotów „ vitamin shot” oraz „ vitamin shots”.

- Na mocy postanowienia Sądu Apelacyjnego na spółkę Foodcare nałożony został zakaz wprowadzania do obrotu i reklamowania - bezpośrednio oraz przez podmioty powiązane - napojów witaminowych 4Move w puszkach 150 ml imitujących napoje witaminowe Oshee Vitamin Shot oraz używania w reklamach zwrotów „ vitamin shot” oraz „ vitamin shots” – tłumaczy Dariusz Gałęzewski.

Jak dodaje, za każdy dzień naruszania zakazu grozi obowiązanemu (spółce FoodCare Sp. z o. o.) zagrożenie nakazaniem zapłaty kwoty 25 tys. zł na rzecz uprawnionego, tj. spółki Oshee Polska Sp z o o. Zaznacza, że orzeczenie jest prawomocne.

To nie pierwszy przypadek, kiedy Oshee i FoodCare spotkały się w sądzie. Jak już podawała spółka Oshee, 2 listopada 2015 Sąd Okręgowy w Krakowie udzielił zabezpieczenia spółce Oshee Polska Sp. z o.o., dotyczącego czynów nieuczciwej konkurencji polegających na wprowadzaniu do obrotu przez spółkę Foodcare Sp. z o.o. w Zabierzowie napojów izotonicznych 4Move imitujących napoje izotoniczne Oshee. Zakaz ten dotyczy serii napojów izotonicznych 4Move z wizerunkiem Jose Mourinho w butelkach podobnych do butelek Oshee, która pojawiła się na rynku w połowie 2015 roku.


  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane