PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Spór wokół budowy Galerii Dębickiej

Property News 5 lutego 2013 10:47

Od kilku miesięcy trwa spór wokół budowy Galerii Dębickiej. Według burmistrza podkarpackiej miejscowości część obiektu powstała niezgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Problemem jest również planowana rozbudowa budynku. Pomimo uwag władz miasta oraz trwania procedury odwoławczej wobec wniosku o pozwolenie na budowę, inwestor rozpoczął jednak powiększanie centrum.

Sprawa Galerii Dębickiej pojawiła się w sierpniu ubiegłego roku. Władze miasta złożyły wtedy wniosek do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Dębicy o kontrolę zgodności zabudowy obiektu z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki powiedział w rozmowie z Propertynews.pl, że kontrola dotyczyła budynku ze sklepem RTV/AGD i firmą ubezpieczeniową oraz parkingu. Miały one powstać na terenach przeznaczonych pod "rekreację".

Wniosek zakończył się brakiem jasnego stwierdzenia niezgodności. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego odmówił nam komentarza w tej sprawie, kierując do dokumentów.

To nie koniec afery wokół Galerii. Inwestor i właściciel obiektu, spółka Capital Part 10-CD Locum, wystąpiła z wnioskiem do starosty dębickiego o rozbudowę obiektu. Decyzja dotycząca rozbudowy została przyznana 8 października 2012 roku. Władze Dębicy postanowiły się jednak od niej odwołać. Zdaniem burmistrza rozbudowa pochłonie kolejne miejsca parkingowe, które utrudnią funkcjonowanie najbliższej okolicy.

Zgodnie z informacjami, jakie udało nam się uzyskać w Urzędzie Wojewódzkim, 15 listopada 2012 roku wpłynęło odwołanie Gminy Miasto Dębica od decyzji starosty dębickiego dotyczącej pozwolenia na rozbudowę Galerii Dębickiej.

- Wojewoda postanowieniem z 15 stycznia 2013 r. zawiesił postępowanie odwoławcze do czasu ostatecznego zakończenia postępowania prowadzonego przez PINB w Dębicy w sprawie robót budowlanych objętych decyzją starosty dębickiego - poinformowała nas rzeczniczka podkarpackiego urzędu wojewódzkiego, Małgorzata Oczoś.

Jednak, jak powiedział portalowi Propertynews.pl burmistrz Dębicy, pomimo trwania procedury odwoławczej inwestor rozpoczął rozbudowę obiektu. Według Pawła Wolickiego, zasłaniając się remontem, rozpoczął budowę nowej części galerii. Burmistrz Dębicy zawiadomił odpowiednie organy załączając zdjęcia.

W styczniu inwestor zdecydował się jednak rozebrać już istniejące elementy nowej części konstrukcji. Według Pawła Wolickiego może to umożliwić mu uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę.

Inwestor, spółka CD Locum pomimo wielokrotnych prób kontaktu, nie udzielił nam informacji na pytania dotyczące powyżej sprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,51

 • Min

  9,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane