Spot Media Expert uznany za nieetyczny

Autor: wirtualnemedia.pl 19 lutego 2016 10:04

Komisja Etyki Reklamy uznała, że spot radiowy sieci Media Expert bazując na negatywnych emocjach, promuje nieodpowiednie relacje pomiędzy dziećmi i ich rodzicami oraz niewłaściwe wzorce zachowań dzieci, które mogą wywierać presję na rodzicach obiecując lepsze wyniki w nauce - czytamy na Wirtualnemedia.pl.

Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęły skargi na radiową reklamę sieci Media Expert, którą emitowano w sierpniu ub.r., głównie w RMF FM i Polskim Radiu. W spocie dziecko mówi, że nie pójdzie do szkoły ponieważ potrzebuje laptopa na „zachętę”. Skarżący zwrócili uwagę, że odwoływano się w nich do konieczności zakupu przez rodziców drogiego sprzętu komputerowego dzieciom (laptopy, tablety), żeby dzieci się uczyły, poprawiły stopnie w szkole bądź w ogóle do tej szkoły poszły. 

Według Komisji Etyki Reklamy spot Media Expert może powodować, że dzieci, których rodziców nie stać na zakup reklamowanego sprzętu, mogą się poczuć gorsze od dzieci mających bardziej zamożnych rodziców. Komisja stwierdziła też, że reklama promuje niewłaściwe wzorce zachowań dzieci, które mogą wywierać presję na rodzicach w kwestiach zakupów, obiecując lepsze wyniki w nauce. 

Kreacje reklam Media Expert w ub.r. przygotowywała agencja Ambasada Brand Communications, ich produkcją zajmowała się Flota Filmowa.

Więcej na Wirtualnemedia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zuna 2016-02-21 11:16:59

    dokładnie, nie ma co w ogóle tego komentować, reklama jak każda inna.

  • żona 2016-02-20 23:42:01

    Wszędzie się można czegoś doszukać...

  • WolnyAnalityk 2016-02-20 21:05:31

    Mam wrażenie, że cała strategia firmy Ambasada Brand jest niewłaściwa.Dla mnie reklama w branży RTV-AGD może być śmieszna ale nie może być prymitywną.Sprzed RTV to nie artykuł pierwszej potrzeby,więc i reklamowanie go nie może przypominać reklamy niezdrowych parowek za 2.99 za kilogram

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane