Spowolnienie gospodarcze nasili konsolidację w sektorze spożywczym

www.portalspozywczy.pl 20 czerwca 2013 21:37

Segment spożywczy do tej pory skutecznie opierał się spowolnieniu gospodarczemu, jednak w ostatnim czasie także przedsiębiorstwa z tego segmentu zaczynają odczuwać coraz silniej pogorszenie konkunktury gospodarczej. To może nasilić procesy konsolidacyjne, które szczególnie mogą być widoczne w segmencie przetwórstwa owocowo-warzywnego i w handlu - ocenia Marek Dojnow, partner zarządzający w Fidea.

- Przede wszystkim należy potwierdzić, że mamy do czynienia ze spowolnieniem, które jest widoczne w całości gospodarki i nawet sektor spożywczy, który do tej pory skuteczne opierał się spowolnieniu, zaczął je odczuwać - mówi Marek Dojnow w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.
Jego zdaniem, nasili to konsolidacje w sektorze spożywczym, szczególnie w przypadku ogromnych producentów, jak i drobnego handlu, ponieważ te podmioty chyba najboleśniej odczuwają spowolnienie. - Należy spodziewać się większego zainteresowania ze strony większych graczy oraz funduszy private equity, które będą tu upatrywały możliwości zrealizowania atrakcyjnych zwrotów z inwestycji - mówi ekspert.
Partner w Fidea ocenia, że najsilniej mogą podlegać konsolidacjom segmenty najbardziej rozdrobnione, czyli między innymi segment przetworów owocowo-warzywnych, czy przypraw mokrych.
- Ostatnie transakcje w handlu - wejście funduszy do Eko Holdingu i do Żabki - w mojej ocenie też będą oznaczały postępującą konsolidację - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane