Sprawa Galerii Zagłębiak trafi do sądu?

Autor: gazeta.pl 14 września 2013 18:34

Zaostrza się spór pomiędzy inwestorem, firmą Protea a władzami Sosnowca. Urząd Miasta uznał, że brak przedstawienia gwarancji ubezpieczeniowej w odpowiednim terminie oznacza przepadek całego wadium wpłaconego przy okazji kupna działki pod inwestycję - pisze gazeta.pl.

Projekt Galerii Zagłębiak w Sosnowcu planowała realizować firma Protea Development. Na początku 2013 roku wygrali oni przetarg na kupno działki, na której planowano inwestycję. Pomimo starań miejskich urzędników i kilkakrotnego umawiania się na spotkanie, nie udało się do dziś podpisać aktu notarialnego.

Według urzędników jedną z przyczyn jest zobowiązanie inwestora, do przedstawienia gwarancji ubezpieczeniowej w wysokości 3 mln złotych na realizację inwestycji. Protea takiej gwarancji nie uzyskała, przez co podpisanie umowy, zgodnie z warunkami kontraktu, nie jest możliwe.

Miasto ogłosiło więc przepadek wadium, które spółka wnioska podczas procedury przetargowej. Chodzi o łącznie 300 tys. mkw. Z taką decyzją nie chcą zgodzić się przedstawiciele inwestora. Prawdopodobnie sprawa może zakończyć się w sądzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,76

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane