PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sprawa o łapówki dla PSS Społem w Radomiu ma dalszy ciąg

Autor: gazeta.pl 4 maja 2012 10:46

Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód złożyła zażalenie na postanowienie sądu rejonowego o umorzeniu sprawy Rolmlecz-PSS. Uważa, że je za niezasadne - czytamy w gazeta.pl.

Zdaniem sądu rejonowego działanie oskarżonych nie miało znamion czynów nieuczciwej konkurencji. Według sądu w sprawie Rolmlecz-PSS do złamania prawa nie doszło. T

Prokuratura postawiła przed sądem 12 osób. Trzem byłym członkom zarządu Rolmleczu Tadeuszowi B., Stanisławowi W. oraz Januszowi P. prokuratura zarzuciła, że od 1 lipca 2003 r. do 18 lipca 2007 r. przekazali korzyści majątkowe członkom zarządu PSS Społem w Radomiu, w Puławach i Lublinie w zamian za czyny nieuczciwej konkurencji. Według aktu oskarżenia ci trzej oskarżeni mieli przekazać łącznie 270, 9 tys. zł (od 1 lipca 2003 do 10 listopada 2006 r.) oraz już bez udziału Tadeusza B., który odszedł na emeryturę - 51, 4 tys. zł (do 18 lipca 2007 r.).

Z aktu oskarżenia wynika, że korzyści były wypłacane na podstawie umów-zleceń, które zarząd Rolmleczu zawierał z członkami zarządu PSS lub wskazanymi przez nich osobami. Umowy-zlecenia były ogólnikowe i generalnie obligowały zleceniobiorców do dbania o zwiększenie sprzedaży wyrobów Rolmleczu. Jak podkreślała prokuratura, od 1997 roku Rolmlecz i PSS miały też umowy handlowe. Umowy-zlecenia zarząd Rolmleczu wystawiał na Mariana L., ówczesnego prezesa PSS (od lipca 2008 r. na emeryturze) oraz jego zastępcę, Cezarego R., obecnie prezesa radomskiej PSS. Obaj byli oskarżeni o przyjęcie korzyści - L. łącznie - 120,2 tys. zł, R. - 126, 7 tys. zł.

Akt oskarżenia wpłynął do sądu w końcu 2009 r. W rok później sąd zdecydował o zwróceniu sprawy prokuraturze celem uzupełnienia. Prokuratura się odwołała i sąd okręgowy postanowienie sądu I instancji uchylił, co oznaczało, że proces ma się jednak toczyć. Kilka tygodni temu sąd rejonowy postanowił przychylić się do wniosku kilku oskarżonych i sprawę umorzył - czytamy w gazeta.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,30

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane