PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sprawa pomiędzy Traffic Club a spółką Braci Jabłkowskich znów w sądzie

Autor: PAP 22 czerwca 2013 07:16

Dom Towarowy przy ul. Brackiej 25 w Warszawie jest własnością spółki Bracia Jabłkowscy, bo tak wynika z wpisu w księdze wieczystej - orzekł w czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Dodał, że jeżeli spółka Traffic Club uważa inaczej, to musi tego dowieść.

Sprawa dotyczyła zabytkowego gmachu domu towarowego przy ulicy Brackiej 25. Od 2003 r. w budynku jest księgarnia Traffic Club. Księgarnia nie ma podpisanej umowy najmu tego budynku ze spółką Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy.

Pełnomocnik Domu Towarowego mówił, że spółka dwukrotnie przedstawiała księgarni ofertę najmu, ale na żadną z nich nie dostała odpowiedzi.

Z kolei przedstawiciel Traffic Club argumentował, że budynek nie jest własnością Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Dodał, że Traffic Club nie wynajmuje budynku, a księgarnia przy ul. Brackiej 25 jest prowadzona przez inną spółkę - Zarząd Nieruchomości.

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał dwa lata temu wyrok nakazujący księgarni wyprowadzkę. Uzasadnił, że budynek jest własnością Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, a umowa zawarta między Traffic Club a spółką Zarząd Nieruchomości jest nieważna. Nakazał również Traffic Club zapłacenie Domowi Towarowemu ok. 340 tys. zł zaległego czynszu.

Traffic Club odwołał się do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. W czwartek SA uchylił wyrok sądu okręgowego. Stwierdził, że sąd okręgowy musi jeszcze raz przyjrzeć się dowodom w tej sprawie. SA nie kwestionował natomiast tego, że budynek należy do Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy. Sąd uznał, że jeżeli spółka Traffic Club uważa inaczej, to musi tego dowieść.

Dom handlowy Braci Jabłkowskich rozpoczął działalność w listopadzie 1914 r. W maju 1950 roku budynek został bezprawnie przejęty, majątek ruchomy zagrabiony, a władze firmy osadzone na Rakowieckiej i przymuszone do ogłoszenia upadłości. 25 sierpnia 2010 r. między Miastem Stołecznym Warszawa a DTBJ została zawarta umowa notarialna o oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu przy ulicy Brackiej 25.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane