PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sprzedali Żabkę, kupili Hortex

Autor: dlahandlu.pl 2 listopada 2017 09:06

Sprzedali Żabkę, kupili Hortex

Mid Europa Partners, fundusz private equity ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

W wyniku transakcji Mid Europa Partners przejmie udziały w spółkach odpowiedzialnych za produkcję, sprzedaż i marketing soków nektarów i napojów, mrożonych warzyw i owoców oraz koncentratów (Hortex, Hortex Marketing Services oraz Ortika Polska, Polski Ogród i Ortika Frozen Foods (Rosja)). Dotychczasowy właściciel, fundusz kontrolowany przez Argan Capital pozostanie właścicielem aktywów związanych z dystrybucją żywności mrożonej, w tym spółki Ren.

Transakcja kończy 11 letni okres owocnej współpracy z Argan Capital, w czasie której Grupa Hortex stała się drugim największym producentem soków, nektarów i napojów owocowych oraz liderem w branży mrożonych warzyw i owoców w Polsce i znaczącym graczem na rynku rosyjskim.

Przeczytaj także:

Mid Europa Partners dostrzega potencjał Grupy zarówno jako samodzielnego biznesu, jak i platformy do dalszego wzrostu przez innowacje i akwizycje. „Hortex to polska, legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. Cieszymy się z perspektywy zwiększenia naszej ekspozycji na rosnącym rynku FMCG w Polsce. Będziemy wspierać Spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje.” powiedział Paweł Padusiński Partner w Mid Europa Partners oraz szef warszawskiego biura.

Zarząd Grupy Hortex z satysfakcją przyjął informację o kupnie udziałów przez fundusz Mid Europa Partners. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nowym właścicielem jest firma zainteresowana dalszym rozwojem Grupy i marki Hortex. Z tak silnym inwestorem niewątpliwie będziemy mogli nie tylko wzmocnić naszą pozycję rynkową w obecnych kategoriach, ale także budować ją w nowych. Mamy nadzieję na długoterminową i owocną współpracę z nowymi partnerami. Jednocześnie dziękujemy Argan Capital za wieloletnie wsparcie w budowaniu biznesu” – powiedział Tomasz Kurpisz prezes zarządu Hortex.

Przychody w zakończonym 31 maja 2017r roku finansowym bez części dystrybucyjnej wyniosły ponad 800 milionów złotych. Ponad 82% przychodów jest realizowanych pod markę Hortex. Grupa Hortex zatrudnia blisko 1400 osób w 5 spółkach: Hortex Sp.zo.o., Hortex Marketing Services, Ortika Polska, Polski Ogród i Ortika Frozen Foods.


 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  12,22

 • Min

  9,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane