Sprzedano CH Magolia Park

Autor: www.dlahandlu.pl 4 sierpnia 2011 09:46

Sprzedano CH Magolia Park

3 sierpnia br. Octava NFI SA zawarła umowę sprzedaży CH Magnolia Park we Wrocławiu z Kasama Investments Sp. z o.o. (spółką celową jednego z funduszy nieruchomościowych Blackstone). Cena sprzedaży akcji należących do Octava NFI wynosi 109,7 mln euro.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż 100 proc. akcji Legnicka Development SA - właściciela Centrum Handlowego Magnolia Park we Wrocławiu. Sprzedającymi są Octava NFI SA oraz Manchester Securities Corporation, kupującym - Kasama Investments Sp. z o.o.

NFI Octava sprzedała 72,19 proc. akcji w kapitale zakładowym Legnicka Development, Manchester Securities Corporation pozostałe: 27,81 proc. akcji. Zgodnie z Umową cena sprzedaży akcji należących do Octava NFI wynosi 109,7 mln euro, ale ostateczna wysokość ceny akcji może się nieznacznie różnić i będzie zależeć od wysokości kapitału obrotowego netto spółki Legnicka Development na dzieo zamknięcia transakcji.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na transakcję kupna akcji Legnicka Development przez Kasama Investments Sp. z o.o. Sprzedającym przy transakcji doradzała firma Jones Lang LaSalle oraz kancelarie CliffordChance i Magnusson.


Octava NFI SA to fundusz inwestycyjny, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku. Początkowo, spółka działała jako fundusz restrukturyzacyjny, kontrolujący ponad 30 spółek z różnych branż. Od 2004 roku Fundusz działa w sektorze nieruchomościowym, jako aktywny inwestor finansowy.

Blackstone jest jedną z wiodących firm inwestycyjnych i doradczych na świecie. Obok inwestycji w nieruchomości spółka zarządza między innymi funduszami private equity i hedgingowymi. Aktywa Blackstone wynoszą około 124 mld dolarów.

Magnolia Park to największe centrum handlowo-rozrywkowo- rekreacyjne na Dolnym Śląsku. Na 74 400 mkw. powierzchni przeznaczonej pod handel i rekreację działa blisko 230 sklepów, restauracji i punktów usługowych

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,55

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane