Sprzedawca musi podać zawartość lodu w mrożonej rybie

Autor: IAR 18 grudnia 2010 10:19

Wiele sklepów kusi klientów niższymi cenami, ale warto dokładniej przyjrzeć się kupowanym produktom. Szef mazowieckiej inspekcji handlowej Grzegorz Wrzosek radzi, aby uważnie czytać etykiety, szczególnie artykułów spożywczych. W przypadku mrożonych ryb sprzedawca musi informować o zawartości lodu - tak zwanej glazury.

Do inspekcji wpływa wiele skarg na niską wagę ryb w zamrożonym produkcie. Wrzosek wyjaśnia, że nie można czynić wobec tego zarzutów, bo klient płaci za rybę w lodzie. Sprzedawca powinien jednak podać informację, ile procent lodu zawiera mrożona ryba.

Suszone grzyby mogą być sprzedawane jedynie w sklepach i na targowiskach. Muszą być umieszczone w opakowaniach z etykietami informującymi o składzie suszu. Powinny tam być podane między innymi informacje o terminie zbioru, rodzaju grzybów i atestu grzyboznawcy. Inspekcja handlowa ostrzega, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kupujący nie ma prawa do zwrotu zakupu - niechcianego prezentu, chyba że wyrazi na to zgodę sprzedawca. W przypadku zakupów wysyłkowych i przez internet towar można zwrócić bez podawania przyczyny w ciągu 10 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • jojo. 2010-12-19 15:07:43

  Sklepy powinny być zamknięte w niedziele i święta.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,29

 • Min

  0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane