Sprzedawcy karpi z hipermarketu staną przed sądem

Autor: gazeta.pl 12 kwietnia 2013 10:34

Trzech sprzedawców z działu rybnego E.Leclerca na Ursynowie oskarżonych o znęcanie się nad zwierzętami. Według Fundacji "Noga w Łapę Razem Idziemy przez Świat" w sposób niehumanitarny traktowali sprzedawane przez siebie zwierzęta - czytamy w gazeta.pl

W 2010 r. pracownicy fundacji skontrolowali kilka stoisk rybnych w dużych hipermarketach, m.in. w E.Leclercu przy ul. Ciszewskiego na Ursynowie. Żywe ryby leżały na ladzie i w skrzynkach bez wody. Były też pakowane do plastikowych toreb bez wody - relacjonuje szefowa fundacji. - Rozmawiałam z kierownikiem, miał wywiesić informację dla klientów, jak traktować karpie. Ale kiedy poszłam tam następnego dnia, nic się nie zmieniło.

Fundacja zawiadomiła mokotowską prokuraturę. Ta jednak umorzyła postępowanie. Fundacja się odwołała - sąd przyznał jej rację, nakazał kontynuowanie dochodzenia. Ale sprawa została umorzona ponownie. Jednak fundacji otworzyła się droga do tzw. subsydiarnego aktu oskarżenia. I taki też został złożony. W procesie, który miał się rozpocząć przed mokotowskim sądem, oskarżycielem jest właśnie fundacja. Porces się nie rozpoczął, bo oskarżeni przekonali sąd, że zbyt późno dowiedzieli się o zarzutach i nie zdążyli się przygotować do obrony. To była zresztą już druga próba rozpoczęcia tego procesu, bo za pierwszym razem dwóch z trzech oskarżonych w ogóle nie przyszło do sądu.

Na czerwiec wyznaczono trzeci termin rozpoczęcia rozprawy - czytamy w gazeta.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,83

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane