Sprzedawcy owoców będą mieli dwa nowe bazarki w Warszawie

Autor: gazeta.pl 10 maja 2011 15:42

Mieszkańcy zdecydowali: nowe jednodniowe targowiska powstaną przy placu Bankowym i na Mariensztacie. W grudniu zorganizowano pierwszy jednodniowy bazar na Woli przy Lesznie - podaje gazeta.pl

Dokładna lokalizacja pierwszego bazarku to pl. Bankowy u zbiegu ul. Długiej z Bohaterów Getta. Drugi rozłoży się na Mariensztacie przy ul. Garbarskiej tuż przy rynku. Urzędnicy zbierali głosy mieszkańców od 8 marca, przeprowadzili też konsultacje społeczne przy Andersa. Mieszkańcy odrzucili propozycje lokalizacji bazarków na skwerze Iringha na Powiślu i u zbiegu ul. Czerniakowskiej i Okrąg.

Teraz urzędnicy muszą podjąć odpowiednie uchwały i skonsultować się z konserwator zabytków, ustalić też zasady handlu tak, by nie naruszać historycznego charakteru okolicy. Według urzędu dzielnicy nowe bazarki rozpoczną działalność za około 3 miesiące. W Śródmieściu już od roku działa jedno tego rodzaju targowisko przy al. 3 Maja na Powiślu. Mieszkańcy mogą się tam zaopatrzyć m.in. w świeże warzywa i owoce. Czynny jest w każdą sobotę od godz. 7.30 do 14.30 za wyjątkiem dni świątecznych. Wszystkie bazarki jednodniowe w mieście działają według identycznych przepisów: maksymalna wielkość stoiska to 2 m kw. Obowiązuje opłata targowa - 8 zł dziennie. Sprzedawać mogą tam przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie handlu, prowadzący gospodarstwa rolne, ogródki działkowe lub działki przydomowe, osoby sprzedające produkty pochodzenia leśnego. Dopuszczalne towary to owoce, warzywa, artykuły przemysłowe i choinki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,87

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane