PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sprzedawczyni z zarzutami za sprzedaż wódki ofiarom wypadku

Autor: gazeta.pl 18 lipca 2014 08:28

13 kwietnia br. w Klamrach pod Chełmnem w wypadku zginęło siedmioro młodych ludzi w wieku 13-17 lat, dwoje zostało rannych. Auto prowadził pijany 16-letni Mateusz M., który miał nieco poniżej 0,5 promila alkoholu - podaje gazeta.pl.

Nastoletnie ofiary katastrofy w Klamrach kupiły alkohol m.in. w sklepie nocnym w Chełmnie - ustaliła prokuratura. Miała im go sprzedać 25-letnia pracownica Agnieszka W., która usłyszała już taki zarzut. Śledczy przypisali jej, że niespełna godzinę przed kwietniową tragedią, w której zginęło siedem osób, podała dwójce nastolatków 0,7 l żubrówki. Młodzi ludzie nie zdążyli jednak jej wypić, bo w dziewięciu wsiedli do renault scenic przeznaczonego dla pięciu podróżnych i rozbili się na drzewie w Klamrach. Wszyscy byli już wtedy po alkoholu - zanim pojechali po wódkę pili bowiem przy ognisku piwo.

Prokuraturze nie udało się jak dotąd dojść, kto im je sprzedał, choć krąg podejrzewanych ogranicza się do sklepów w dwóch podchełmińskich wsiach, gdzie jest pięć takich punktów. Miejsca nie potrafi wskazać para 16-latków, która przeżyła katastrofę - oboje co prawda dołożyli po 20 zł do zrzutki na piwo, ale go nie kupowali i nie wiedzą, gdzie zrobili to ich zmarli koledzy. Dziewczyna i chłopak podali natomiast, że płacili za żubrówkę Agnieszce W. Po wódkę do nocnego sklepu w Chełmnie wstąpili, gdy jechali grupą po trzy znajome chcące dołączyć do imprezy przy ognisku pod miastem.

25-letnia ekspedientka nie przyznaje się do winy, choć nie przeczy, że pracowała tej nocy, kiedy pod Chełmnem doszło do katastrofy. Wyjaśniła, że pary, która ją obciąża, nie kojarzy i zapewniła, że nie podaje wódki młodym ludziom, jeśli nie pokażą dokumentu potwierdzającego, że są pełnoletni. Kobiecie grozi grzywna, ale poważne konsekwencje prawdopodobnie poniesie także właściciel sklepu - prokuratura wszczęła już postępowanie mające doprowadzić do odebrania mu koncesji na sprzedaż alkoholu - czytamy w gazeta.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • mer 2014-07-18 09:28:14

    jak mozna karac babke? to moze ukarac tez rodziców, ze samochód dali lub ukarać drzewo w ktore wjechali? oni sami winni i tyle

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane