PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sprzedaż bezpośrednia: Polska piątym rynkiem w krajach Unii

Autor: dlahandlu.pl 27 czerwca 2016 11:36

Sprzedaż sektora sprzedaży bezpośredniej w całej Europie w 2015 roku wyniosła 32 miliardy euro i była o 4,4 proc. wyższa niż w 2014 roku. W krajach Unii wartość obrotów przekroczyła 28 miliardów euro. W Polsce sektor odnotował porównywalny czteroprocentowy wzrost w tym samym okresie.

Na całym kontynencie europejskim jest 14 milionów 550 tys. sprzedawców bezpośrednich. Tendencja wzrostowa sektora utrzymuje się już szósty rok z rzędu. Polska jest niezmiennie piątym największym rynkiem w krajach Unii. Dane zostały zebrane we współpracy Europejskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej SELDIA i Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA)

Podobnie jak w Polsce, sektor sprzedaży bezpośredniej w Europie nieustanie się rozwija. Polska ze sprzedażą na poziomie 956 milionów euro uplasowała się na piątej pozycji wśród największych rynków EU. W Europie na pierwszym miejscu w sektorze są niezmiennie Niemcy z wynikiem 13,7 miliardów euro, a następnie Francja ze sprzedażą na poziomie 4,1 miliarda euro oraz Wielka Brytania z wynikiem 3,6 miliardów euro i Włochy - 2,6 miliarda euro.

W 2015 roku z firmami sprzedaży bezpośredniej w całej Europie współpracowało 14,5 miliona osób. Profil sprzedawcy nie uległ zmianie – dominują przede wszystkim kobiety, które stanowią 80% ogółu sprzedawców bezpośrednich. W Polsce jest to 86%.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane