PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sprzedaż Biedronki wzrosła o 25,3 proc.

Autor: www.dlahandlu.pl 27 października 2011 14:36

Sprzedaż Biedronki wzrosła o 25,3 proc.

W pierwszych dziewięciu miesiącach br. wartość sprzedaży i zysk grupy Jeronimo Martins wzrosły dzięki dobrym wynikom Biedronki. Na koniec trzeciego kwartału, wartość skonsolidowanej sprzedaży wyniosła 7 320 mln euro, co stanowi wzrost o 15,6 proc. w ujęciu rok do roku. Zysk operacyjny (EBITDA) wzrósł o 19,5 proc. i w dalszym ciągu rośnie szybciej niż sprzedaż, co odzwierciedla korzyści z efektów skali sieci Biedronka.

 - Utrzymujemy założone tempo rozwoju i umacniamy pozycję lidera - podsumowuje wyniki dyrektor generalny JMD S.A., Tomasz Suchański. - Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie rosnąca systematycznie liczba klientów. Nasza oferta najlepszych, w większości polskich produktów, oferowanych w codziennie niskich cenach jest doceniana przez kupujących w naszych sklepach. Chcemy być jak najbliżej każdego z nich. Dlatego inwestujemy w rozwój, uruchamiając wciąż nowe sklepy i wzmacniając jakość naszej oferty.

W ciągu minionych trzech kwartałów Biedronka odnotowała wzrost sprzedaży o 25,3 proc. w zł, dzięki silnemu wzrostowi w ujęciu „like-for-like" (sprzedaż porównywalna) o 14,6 proc. i otwarciu 117 nowych sklepów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, co stanowi wzrost powierzchni sprzedaży o 14,9 proc. Ponadto w tym samym okresie wyremontowano 55 istniejących sklepów.

Dla Biedronki przeznaczono 67 proc. z 225 mln euro budżetu inwestycyjnego grupy JM w pierwszych trzech kwartałach tego roku. Rozwój Biedronki odzwierciedla korzyści skali działalności sieci, której sprzedaż wzrosła o ponad 20 proc., przy wzroście zysku operacyjnego (EBITDA) o 36,2 proc. w zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • biedronek 2011-11-05 00:19:59

  Biedronka wspiera Polskę, a my wspieramy Alexandre Soares dos Santos prezesa grupy Jeronimo Martins. Kasa mu nieźle płynie, więc postawi nam jeszcze 1500 dojarni. Naszą chlubą i największą "Polską" firmą będzie Biedronka. Jest rozpoznawana podobnie jak Polskie obozy koncentracyjne. Jak w Polsce to pewnie Polskie.

 • rad 2011-10-29 21:41:07

  A to ciekawe. Bo z tego co wiem, to płaci lepiej niż niejeden tzw "polski sklepik osiedlowy" zatrudniając jednocześnie pracowników na normalne umowy a nie jakieś przekombinowane "umowy-zlecenia" tudzież "umowy na minimalna krajową"... A co do dyktatu niskich cen... tak postepują wszystkie sieci handlowe, również te, które mają w 100% polski kapitał... brutalne prawo rynku...

 • ble 2011-10-28 13:58:16

  a to ciekawe.

  Biedronka udaje, że jest najtańsza, strasznie słabo płaci pracownikom, niszczy producentów, którzy nie chcą się poddać dyktatowi "niskich cen" a tak naprawdę jest jednym z najdroższych sklepów w kategorii sieciowych hiper/supermarketów i dyskontów. a cały zysk idzie do kieszeni Portugalczyków.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane