Sprzedaż Bomi niższa przed rokiem, spółka liczy na poprawę w IV kw.

Autor: PAP 6 maja 2010 13:39

Sprzedaż Bomi niższa przed rokiem, spółka liczy na poprawę w IV kw.

Sprzedaż grupy Bomi w pierwszym kwartale tego roku była nieco niższa rok do roku. Spółka spodziewa się, że poprawa nastrojów konsumenckich nastąpi w czwartym kwartale.

- Z powodu niesprzyjającej pogody klienci zostawali w domach, sprzedaż była nieco słabsza niż w I kwartale ubiegłego roku. Z drugiej strony koszty funkcjonowania były wyższe, był dłuższy okres ogrzewania, odśnieżanie, pracownicy częściej brali zwolnienia chorobowe. To miało pewien niewielki wpływ na przychody i wyniki grupy. Należy też pamiętać, że duża część grupy to dystrybucja, a praca nie była łatwa w trudnych, zimowych warunkach drogowych. Od kwietnia jest już trochę lepiej, idziemy zgodnie z budżetem - powiedział Andrzej Wojciechowicz, prezes Bomi.

 W jego ocenie sytuacja na rynku jest trudniejsza niż w ubiegłym roku, konsumenci mocniej ograniczają zakupy.

Zarząd Bomi spodziewa się, że poprawa nastrojów konsumenckich nastąpi w czwartym kwartale. - Mam nadzieję, że czwarty kwartał skompensuje słabsze przychody z trzech kwartałów, że rynek się podniesie i będzie widać oznaki ożywienia. Oczywiście dużo zależy od sytuacji makroekonomicznej - dodał prezes.

Bomi chce również kontynuować prace nad poprawą marż. - Rozpoczęliśmy prace nad marką własną, będziemy prowadzić konsolidację zakupową, weryfikację asortymentu, redukcję zapasów, co pozwoli uwolnić część środków i obniżyć koszty finansowania. W tym roku powinny być wyraźnie zauważalne efekty synergii - powiedział prezes.

Dystrybucja w grupie prowadzona jest w spółkach Rabat Pomorze oraz Curyło-Asterix.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,73

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane