Sprzedaż Gino Rossi na poziomie zbliżonym do wzrostu powierzchni handlowej

Property News 1 września 2015 12:10

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Gino Rossi wzrosły o ponad 9 proc. w pierwszym półroczu 2015 r. i wyniosły 136,5 mln zł. Po korekcie o wartość sprzedaży komponentów przychody wyniosły 125,3 mln zł. Oznacza to wzrost o 11 proc. – zgodny z założoną prognozą na 2015 rok.

Wzrost sprzedaży w obu markach (Gino Rossi i Simple CP) jest na poziomie zbliżonym do wzrostu powierzchni handlowej. W pierwszym półroczu średnia powierzchnia handlowa sieci salonów obuwia Gino Rossi wzrosła o 10 proc., a w sieci odzieży damskiej Simple Creative Products o 13 proc.

- Na wyróżnienie zasługuje dwucyfrowa dynamika sprzedaży detalicznej Simple CP - bardzo dobre wyniki zanotowało Simple w styczniu (+26 proc. wzrostu r/r), marcu (+40proc. wzrostu r/r) i maju (+17 proc.  wzrostu r/r). W tym roku, wcześniej niż w zeszłym, wprowadzono do sklepów kolekcję wiosna-lato Simple, co pozytywnie wpłynęło na generowane wzrosty sprzedaży w początkowej części sezonu np. marcu. W segmencie obuwia wzrost sprzedaży detalicznej w pierwszym półroczu był mniejszy niż w segmencie odzieży.

Na poziomie wyniku operacyjnego (EBIT) Grupa Gino Rossi wypracowała 5,8 mln zł, a wynik EBITDA wyniósł 8,8 mln zł. Na poziomie wyniku netto Grupa Gino Rossi zanotowała w pierwszym półroczu 2015 r. zysk netto w wysokości blisko 2 mln zł, wobec 2,4 mln zł zysku netto w pierwszym półroczu ubiegłego roku.
W samym 2Q 2015 wynik netto wyniósł 2,9 mln zł, co stanowiło wzrost o ponad 30 proc. r/r, mimo wysokich jednorazowych kosztów finansowych związanych z wcześniejszym wykupem obligacji.

- Zgodnie z przyjętą strategią dla Grupy Kapitałowej, w przypadku marki Gino Rossi przykładamy szczególną uwagę do podnoszenia marży brutto na sprzedaży, aby w przeciągu 2 najbliższych lat podnieść ją o około 5-6 punktów procentowych. Natomiast w spółce Simple CP, gdzie marża jest już bliska docelowej, duży nacisk zostanie położony na wzrost skali działalności. W Polsce jest możliwość otwarcia jeszcze około 20 salonów Simple CP - komentuje Tomasz Malicki, prezes zarządu Gino Rossi SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,80

  • Min

    2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane