Sprzedaż książek z konkursu Biedronki wyniosła blisko 650 tys. zł

Autor: dlahandlu.pl 8 marca 2017 12:58

21 marca br. upływa termin zgłaszania prac w konkursie „Piórko 2017. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Książki wydane dotychczas w ramach konkursu: „Szary domek” Katarzyny Szestak (ilustracje Natalii Jabłońskiej) oraz „Córka bajarza” Moniki Radzikowskiej (ilustracje Moniki Białej) sprzedały się w ponad 65 tys. egzemplarzy. Każda z nich kosztowała 9,99 zł, co oznacza że sieć sprzedała książki za ponad 649 tys. zł.

Autorowi i ilustratorowi Biedronka wypłaca po 100 tys. zł w ramach nagrody w konkursie. Co dajemy przy dwóch książkach 400 tys. zł. 

Trzecia edycja konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” ruszyła 9 lutego br. W pierwszym etapie, na najlepszy tekst dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, których prace literackie nie były nigdy publikowane w druku lub wydawnictwach oznaczonych numerami ISBN lub ISSN. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace o objętości od 20 tys. do 60 tys. znaków każda. 

Autor najlepszego tekstu, wyłonionego przez Kapitułę Nagrody, zostanie ogłoszony 8 czerwca br. Tego samego dnia wystartuje również drugi etap konkursu skierowany do ilustratorów. Ich zadanie będzie polegało na przygotowaniu ilustracji  do nagrodzonej treści. Wyniki drugiego etapu zostaną ogłoszone 24 sierpnia br. Książka, autorstwa laureatów dwóch etapów konkursu, zostanie wydana i trafi do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka w listopadzie br.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane