Średni czas trwania negocjacji umowy najmu to 33 dni

Property News 8 października 2016 09:22

- Średni czas negocjacji umowy najmu w centrum handlowym to 33 dni. Usługa „Lease Negotiator” skróci ten czas o połowę – mówi Robert Szczepanek, radca prawny, właściciel Causa Finita Commercial Real Estate Law.

Usługa „Lease Negotiator” to produkt prawniczy skierowany do deweloperów centrów handlowych. Polega ona na stałym wsparciu klienta oraz jego wewnętrznego zespołu prawnego w procesie negocjacji umów najmu lokali użytkowych w centrach handlowych.

- Usługa „Lease Negotiator” to wynik naszych obserwacji i doświadczeń zdobytych podczas ponad 10-letniej pracy dla deweloperów rozmaitych centrów handlowych w Polsce. Postanowiliśmy przeanalizować szczegółowo przebieg procesu komercjalizacji wybranych projektów handlowych pod kątem dynamiki i efektywności. Okazuje się, że średni czas trwania negocjacji umowy najmu to 33 dni. Większość tego czasu to czekanie na rozmaite spotkania i maile. Rzeczywista praca nad umową najmu zajmuje średnio jednemu prawnikowi około 3 dni roboczych (a konkretnie, średnio 20 godzin). Doszliśmy do wniosku, że proces ten można znacznie skrócić i zoptymalizować poprzez między innymi jego usystematyzowanie oraz wprowadzenie wideokonferencji zamiast spotkań - mówi Robert Szczepanek, radca prawny, właściciel Causa Finita Commercial Real Estate Law.

Analizując przebieg komercjalizacji centrów handlowych nietrudno zauważyć, że od momentu podjęcia decyzji o organizacji spotkania w sprawie umowy najmu z najemcą centrum handlowego do momentu kiedy faktycznie ma ono miejsce mija średnio prawie 8 dni. Tymczasem wideokonferencję z najemcą udaje się umówić najczęściej już następnego dnia. Tylko w 1/5 przypadków ma ona miejsce później, niż 2 dni robocze od momentu przesłania najemcy projektu umowy najmu. Samo to daje już tydzień oszczędności.

Propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane