Średnie obroty w placówce Inter Kram to ponad 2 mln zotych

Autor: dlahandlu.pl 6 sierpnia 2010 13:59

- Średnie obroty sklepu samoobsługowego Inter Kram w 2009 roku wyniosły ponad 2 mln złotych. Sklepy te posiadają niższy koszyk zakupowy niż sklepy EKO, ale liczba klientów jest na podobnym poziomie - mówi Jarosław Śmigrodzki, prezes Inter Kram, jednocześnie Wiceprezes Zarządu EKO Holding.

Zarząd EKO Holding 5 sierpnia podpisał umowę zakupu 100 procent udziałów Przedsiębiorstwa Handlowego Inter Kram. Umowa została podpisana po spełnieniu warunków opisanych w warunkowej umowie sprzedaży udziałów z 21 kwietnia br. tj. przeprowadzeniu badania due dilligance oraz uzyskaniu zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację.

- Przejęcie sieci Inter Kram wzmacnia naszą pozycję w zachodniej Polsce. Sklepy Inter Kram są doskonale znane w miejscowościach, w których funkcjonują i uważane za najważniejszy sklep w okolicy - powiedział Krzysztof Gradecki, prezes zarządu EKO Holding.
Inter Kram prowadzi 36 sklepów, w tym 32 supermarkety samoobsługowe, w województwach lubuskim i wielkopolskim o średniej powierzchni ok. 200m2. Przychody Spółki Inter Kram w roku 2009 wyniosły 76,3 mln złotych a zysk brutto 1,03 mln złotych.

Umowa zakupu została sfinansowana z kapitału pozyskanego z emisji akcji na GPW w marcu 2010 roku i jest kolejnym krokiem w realizacji celów emisyjnych EKO Holding S.A., z których najważniejszymi są działania akwizycyjne i konsolidacyjne na rynku detalicznym i dystrybucyjnym w Polsce. 

W skład Grupy wchodzi blisko 220 sklepów EKO, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce oraz ponad 500 sklepów Rabat, objętych umowami franczyzowymi. Do EKO Holding należy również Polska Grupa Drogeryjna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane