PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Stanisław Kalemba został ministrem rolnictwa

Autor: PAP 27 lipca 2012 21:51

Premier Donald Tusk zaakceptował kandydaturę Stanisława Kalemby (PSL) na ministra rolnictwa. Postawił przed nim zadanie oczyszczenia instytucji podległych resortowi; dał mu czas do grudnia na sprawdzenie się. Premier zdymisjonował dwóch wiceministrów rolnictwa.

Tusk przyznał jednocześnie, że Kalemba nie jest w stu procentach politykiem z jego "bajki". Jak dodał, Kalemba ma czas do końca roku, aby udowodnić, że jest skuteczniejszy niż wskazywałby na to "niektóre wypowiadane na jego temat opinie". Jak przekonywał, ten, kto staje się członkiem ekipy rządzącej musi działać "odpowiedzialnie i solidarnie jako część zespołu, a nie jako indywidualność".

Szef rządu mówił, że decyzję o wyrażeniu zgody na nominację dla Kalemby podjął po jednodniowym namyśle i rozmowie z kandydatem. Tusk zapowiedział, że na początku przyszłego tygodnia prezydent Bronisław Komorowski podpisze nominację dla Kalemby.

W piątek premier zdymisjonował dwóch wiceministrów rolnictwa: Bogdana Dombrowskiego i Andrzeja Butrę (obaj związani z PSL).

Kalemba zastąpi na stanowisku ministra rolnictwa Marka Sawickiego, który podał się do dymisji po ujawnieniu nagania z rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w instytucjach związanych z resortem rolnictwa, m.in. w spółce Elewarr.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane